Kaymakam Safitürk şehadetinin 5’inci yıldönümünde kabri başında anıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, hain bir saldırı sonucu şehit olan Mardin Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehadetinin 5’inci yıldönümünde kabri başında yapılan anmaya katıldı. Duaların yapıldığı anmada ayrıca Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Fahri Can Çağlar, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Müftüsü Hasan Başiş, […]

 Kaymakam Safitürk şehadetinin 5’inci yıldönümünde kabri başında anıldı

11.11.2021 - 16:18

Güncelleme : 11.11.2021 - 17:44

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, hain bir saldırı sonucu şehit olan Mardin Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehadetinin 5’inci yıldönümünde kabri başında yapılan anmaya katıldı. Duaların yapıldığı anmada ayrıca Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Fahri Can Çağlar, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Müftüsü Hasan Başiş, ilçe belediye başkanları yer aldı. Şehit kaymakamın babası Asım Safitürk ile görüşen Yüce, şehidin kabrine çiçek bırakarak dua etti. Anma programında, Kuran-ı Kerim tilavet edilerek, Şehit Kaymakam Safitürk anlatıldı.

Şehit Kaymakam babası Asım Safitürk, “Bizim acımızı paylaşmak için geldiniz sizlere ne kadar teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah ülkemize zeval vermesin, şehitlerimizin yerleri, mekanları cennet olsun. Elhamdülillah bizim tecelli bulduğumuz en büyük kaynak burasıdır. Bir evlat acısı, vatan için ödenmiş büyük bir bedel unutulur gibi değil ama sizlerin bizleri teselli etmeniz, bizi bahtiyar ediyor. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allahtan niyazım cennette de böyle buluşuruz. Tekrar tekrar vatan için, millet için şehitlerimize rahmet okuyorum” dedi.

Şehit kardeşimiz bizler için ciddi bir sembol, örnek

Anma töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Şehit kardeşimiz bizler için ciddi bir sembol, örnek ve derstir. Vatanı uğruna, inancı uğruna hiç yılmadan görevinin başında ruhunu Mevlaya teslim etmiştir. Sebep olanların Mevlam bedelini kendilerine ödetsin inşallah. Allah şehidimize gani gani rahmet eylesin. Mevlam birliğimize, kardeşliğimize gölge düşürmesin bizler birlik oldukça hiçbir engel tanımayacağımızı ilan ediyorum” diye konuştu.

Türk milletine mâl olmuş bir kardeşimizdir

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, “Muhammed Fatih Safitürk, ömrünü bu millete adamış, bayrak sevgisiyle, millet sevgisiyle canını vermiş kıymetli bir kardeşimiz. O sadece Sakaryamıza mâl olmuş, ailesine mâl olmuş biri değil Türk milletine mâl olmuş bir kardeşimizdir. Allah yaptığı hizmetleri hayra vesile eylesin. Zaten hocamızda ifade ettiler, şehitlerimizin makamı bu fani dünyada var olacak en güzel makamlardan birisi. Peygamberlerden sonra en yüce makamdır şehitlik. Ve onun makamı da yüce Allah tarafından bizim bilmediğimiz bir şekilde takdir ediliyor. Tabii asil bir milletin mensuplarıyız. İnsanlığa insanlık götürmüş, insanlığa medeniyet götürmüş, insanlığı baş tacı yapmış, insanı eşrefi mahluk olarak görmüş çok kıymetli bir milletin mensuplarıyız. Tekrar şehidimize gani gani rahmet diliyorum. Mekanı cennet, makamı nur olsun” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın