Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Kivi yetiştiriciliğine İlçemiz son derece elverişli.

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ,Çaybaşıfuadiye mahallesinde incelemelerde bulundu. Çaybaşıfuadiye mahallesinde yapılan incelemelere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ile birlikte İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli ve İlçe Sosyal ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Tanıl’da katıldılar.   Çaybaşıfuadiye Mahallesi Muhtarı Ayhan İnan tarafından karşılanan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı;  Mahalle sorunlarıyla ilgili Mahalle Muhtarı Ayhan İnan’dan bilgiler alarak, vatandaşların taleplerini dinledi. […]

 Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Kivi yetiştiriciliğine İlçemiz son derece elverişli.

12.03.2021 - 16:00

Güncelleme : 12.03.2021 - 16:00

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ,Çaybaşıfuadiye mahallesinde incelemelerde bulundu.

Çaybaşıfuadiye mahallesinde yapılan incelemelere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ile birlikte İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli ve İlçe Sosyal ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Tanıl’da katıldılar.


  Çaybaşıfuadiye Mahallesi Muhtarı Ayhan İnan tarafından karşılanan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı;  Mahalle sorunlarıyla ilgili Mahalle Muhtarı Ayhan İnan’dan bilgiler alarak, vatandaşların taleplerini dinledi.


Yapılan görüşmede Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Koronavirüsle topyekün mücadele konusunda vatandaşlarımıza maske, mesafe, temizlik konularında hatırlatmalar yaparak; Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade ederek Koronavirüsle mücadelede toplumun tüm katmanlarının aynı anda mücadelesini önemini örnekleriyle açıkladı.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Çaybaşıfuadiye mahallesinde 10 dekarlık alanda Oktay Serbest tarafından tesis edilen yeni kivi bahçesinde de incelemelerde bulundu.

Bahçe Sahibi Oktay Serbest tarafından karşılanan ve bilgileeendirilen Kaymakam Bekir Dınkırcı; Kivi yetiştiriciliğini Arifiye İlçemizde teşvik ettiklerini dekar getirisinin yaklaşık 5 ton civarında olduğunu, dekarın net getirisi ise 15 ila 20 bin Tl arasında değiştiğini ifade ederek an itibari ile Arifiye İlçemizde yaklaşık 260 dekarlık alanda kivi yetiştiriciliği yapıldığını ifade etti.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; Kivi yetiştiriciliğine İlçemiz son derece elverişli olduğunu, İlçemizin sahip olduğu bu iklimsel özelliğin çiftçilerimiz tarafından avantaja çevrilerek birim alandan yüksek getiri getiren kivi üreticiliğinin yaygınlaştırılmasının önemine değinerek çiftçilerimizin bu konuda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ile iletişim ve işbirliği halinde olmalarının fayda sağlayacağını ifade etti.

Kaymakam Bekir Dınkırcı; Kivi Destekleyicisi Oktay Serbest’e yapılan çalışmalar için  teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın