”Kenevir gibi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz”

Kenevir bahçesini ziyaret ederek bitkileri inceleyen Başkan Yüce, “Sayısız faydası olan ve bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biri olan kenevir gibi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alanacuma’da kurulan 100 dekarlık alanda ekimi gerçekleştirilen kenevir bahçesinde incelemelerde bulundu. Ekilen kenevirlerin boyunun 2 metreyi aştığını ifade […]

 ”Kenevir gibi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz”

19.07.2020 - 17:29

Güncelleme : 19.07.2020 - 17:43

Kenevir bahçesini ziyaret ederek bitkileri inceleyen Başkan Yüce, “Sayısız faydası olan ve bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biri olan kenevir gibi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alanacuma’da kurulan 100 dekarlık alanda ekimi gerçekleştirilen kenevir bahçesinde incelemelerde bulundu. Ekilen kenevirlerin boyunun 2 metreyi aştığını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, kenevirin tarımdan sağlığa, inşaattan gıdaya, petrolden sanayiye kadar birçok alanda kullanılacağını belirtti.

Gurur duyuyoruz
Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Kenevir çok önemli bir bitki türü. 1 ağaç 20-50 yıl içerisinde yetişirken, bir kenevir 4 ayda yetişebilmektedir. Bir dönümlük kenevir tarlası 25 dönümlük orman kadar oksijen üretebilmektedir. Ayrıca radyasyonun tüm yaşam alanımıza etki ettiği bir dönemde kenevir gerçek bir radyasyon temizleyicisidir. Plastik ürünlerin tamamı kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır. Sayısız faydası olan ve bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biri olan kenevir gibi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın