Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Sonrası Pazar ve İşyeri Denetimlerine Katıldı.

İçişleri Bakanlığının Genelgeleri, Valilik Makamının ve diğer Üst Makamların tedbirleri doğrultusunda; Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı. Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe […]

 Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Sonrası  Pazar ve İşyeri Denetimlerine Katıldı.

16.03.2021 - 21:40

Güncelleme : 16.03.2021 - 21:40

İçişleri Bakanlığının Genelgeleri, Valilik Makamının ve diğer Üst Makamların tedbirleri doğrultusunda; Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Mal Müdürlüğü V.H.K.İ Barbaros Çelik  ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz toplantıya katıldı.

 Toplantıda Sayın KaymakamBekir Dınkırcı ; Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan İllere Göre Haftalık Vaka Sayılarına istinaden Maske, mesafe ve temizlik konularının önemine değindi. Alınan ve alınması gereken tedbirler görüşülerek; Denetim Ekiplerine ve Filyasyon Denetim Ekiplerine tüm Kurum ve Kuruluşlar arasında tam bir koordinasyon içerisinde olunmasını ve eş güdüm içerisinde çalışılmasını  konu ile ilgili gelen Genelge, talimatların ve kurul kararlarının hassasiyetle uygulanarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. 

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban Arifiye İlçesinin güncel vaka sayılarını tablo halinde Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ve diğer üyeler ile paylaşarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında ilgili kurum müdürleri kurumlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Toplantı sonrası Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve kurum müdürleri ile birlikte pazar yeri denetimine geçtiler.  

Kaymakam Dınkırcı ,Esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemine değindi.

Pazar yerinin ardından Fatih Mahallesindeki farklı iş kollardaki esnafları denetleyen Kaymakamımız; Amacımızın vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları bilgilendirmek ve bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmak olduğunu da belirterek, kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade ederek; Pazar yerindeki esnaflara ve vatandaşlara hayırlı işler dileğinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın