Mollaköy Mahallesinde Karnabahar Hasadına Katıldı.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemiz Mollaköy Mahallesinde incelemelerde bulunarak, karnabahar hasadına katıldı. Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’ya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere, Arifiye Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat ve Çiftçi Sedat Çakır’da eşlik etti. Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere tarafından karşılanan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, öncelikle mahalle sorunları hakkında mahalle muhtarımız […]

 Mollaköy Mahallesinde Karnabahar Hasadına Katıldı.

10.12.2021 - 0:43

Güncelleme : 10.12.2021 - 0:43

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemiz Mollaköy Mahallesinde incelemelerde bulunarak, karnabahar hasadına katıldı.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’ya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere, Arifiye Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat ve Çiftçi Sedat Çakır’da eşlik etti.


Mollaköy Mahallesi Muhtarı Akif Baydere tarafından karşılanan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, öncelikle mahalle sorunları hakkında mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızdan bilgiler aldı. Akabinde Çiftçi Fethi Çetin’e ait karnabahar tarlasında incelemelerde bulundu.Yapılan bilgilendirme de Toplam 25 dekar alana 35.000 adet karnabahar fidesi dikildiğini ve böylece dekara 1400 fide dikildiği ifade edildi.


Kaymakam Dınkırcı,İlçemizin İklim şartları ve toprak yapısının kış sebzelerinin üretimi için de çok uygun olduğunu belirtilerek tarımsal verimlilikte toprak tahlili, tarım sigortası, modern sulama teknikleri ve üretim alanlarındaki optimum ölçeğin önemini örnekleriyle açıklayarak, Arifiye İlçemizde örtü altı sebzeciliği başta olmak üzere kivi, ceviz ve trabzon hurması, karnabahar, ıspanak, brüksel lahanası, brokoli yetiştiriciliğinin bölgenin iklim ve Pazar koşullarına uygun olduğunu, üretilen ürünlerin hal ve zincir marketlere pazarlandığını belirtti.


Kaymakam Dınkırcı Çiftçi Fethi Çetin ve Serdar Çakır’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

dav


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, karnabahar hasadının ardından Mollaköy Mahallesinde esnaf ve vatandaşlarımızla sohbet ederek; Talep, görüş ve isteklerini dinledi.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın