O Fabrikanın imar ve çalışma izni iptal ediliyor

İçişleri Bakanı Soylu, Sakarya’da yaşanan ikinci havai fişek patlamasıyla ilgili açıklama yaptı.Soylu, “Sakarya’daki patlamayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı” dedi. İçişleri Bakanı Soylu, “Bu olayda kimin ihmali varsa gerekli işlem uygulanacak. Bu fabrikanın buradaki çalışma iznini Sakarya Valiliği ilk önce askıya alacak ardından da iptal işlemlerini gerçekleştirecek.” dedi. BEDELİNİ ÖDEYECEK İlgili Haber SAÜ’den Sağlık […]

 O Fabrikanın imar ve çalışma izni iptal ediliyor

09.07.2020 - 19:18

Güncelleme : 09.07.2020 - 19:18

İçişleri Bakanı Soylu, Sakarya’da yaşanan ikinci havai fişek patlamasıyla ilgili açıklama yaptı.Soylu, “Sakarya’daki patlamayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Bu olayda kimin ihmali varsa gerekli işlem uygulanacak. Bu fabrikanın buradaki çalışma iznini Sakarya Valiliği ilk önce askıya alacak ardından da iptal işlemlerini gerçekleştirecek.” dedi.

BEDELİNİ ÖDEYECEK

Bakan Soylu; “Sakarya’daki patlamayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Fabrikanın çalışma ruhsatı askıya alındı. Ruhsat iptali içinde adım atıldı. 1.5 tonluk patlayıcının taşınması esnasında bizleri ve memleketimizi çok üzen bir olayla karşı karşıya kaldık. 3 Jandarma personelimiz şehit oldu. 12 yaralımız vardı hastanelerde 6 yaralımız kaldı. Fabrika sahasının imar izni iptal oluyor. En ufak bir ihmali olan bunun bedelini ödeyecek” dedi.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın