Polatlar Çiftliğinden Ayasofya için kurban kesildi

Ayasofya Camii’nin müzeden camiye çevrilmesi ile ilgili şükür kurbanı keserek namaz kılındı. Polatlar Besi Çiftliği, bu önemli ve tarihi adıma ilk tepki verip şükür kurbanı keserek örnek teşkil etti. Ülkemiz adına kesilen kurbanı ilk kesen ve düşünen de Polatlar Besi Çiftliği olurken, şükür namazı da kılındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın Ayasofya kararının ardından Twitter […]

 Polatlar Çiftliğinden Ayasofya için kurban kesildi

21.07.2020 - 12:14

Güncelleme : 21.07.2020 - 12:14

Ayasofya Camii’nin müzeden camiye çevrilmesi ile ilgili şükür kurbanı keserek namaz kılındı. Polatlar Besi Çiftliği, bu önemli ve tarihi adıma ilk tepki verip şükür kurbanı keserek örnek teşkil etti. Ülkemiz adına kesilen kurbanı ilk kesen ve düşünen de Polatlar Besi Çiftliği olurken, şükür namazı da kılındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın Ayasofya kararının ardından Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. ‘Hayırlı olsun’ mesajıyla paylaşılan Tweet’te Ayasofya’nın Diyanet’e devredildiğini ve ibadete açılmasına karar verildiği duyuruldu. Ayasofya Camisi’nin, yönetimi Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Polatlar Besi Çiftliği sakinleri Abdurrahman Polat ve Davut Polat, müzeden tekrar camiye çevrilerek ibadete açılan Ayasofya Camisi için dualar eşliğinde kurban kesilerek kutlandı. Ayasofya’nın tekrar camiye çevrilmesi nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür edildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın