Sakarya İHH Kenya’ya Ramazan Sevinci Taşıdı

Sakarya İHH Ekipleri 2022 Ramazan çalışmaları kapsamında Somali ve Makedonya’nın ardından Kenya’ya hareket ederek insani yardım çalışmalarında bulundular ve Sakarya’ya döndüler. Kuraklık ve yoksullukla mücadele eden Kenya’da insani yardım çalışmalarına, Sakarya İHH Arama Kurtarma Birim Sorumlusu Osman Yılmaz, Akyazı İlçe Temsilciği Yönetim Kurulundan Halim Sağlam ve Sakarya İHH Gönüllüsü Mustafa Dikmen katıldı. Nairobi ve Wajir […]

 Sakarya İHH Kenya’ya Ramazan Sevinci Taşıdı

14.04.2022 - 18:46

Güncelleme : 14.04.2022 - 18:46

Sakarya İHH Ekipleri 2022 Ramazan çalışmaları kapsamında Somali ve Makedonya’nın ardından Kenya’ya hareket ederek insani yardım çalışmalarında bulundular ve Sakarya’ya döndüler.

Kuraklık ve yoksullukla mücadele eden Kenya’da insani yardım çalışmalarına, Sakarya İHH Arama Kurtarma Birim Sorumlusu Osman Yılmaz, Akyazı İlçe Temsilciği Yönetim Kurulundan Halim Sağlam ve Sakarya İHH Gönüllüsü Mustafa Dikmen katıldı. Nairobi ve Wajir kentlerinde yapılan dağıtımların yanı sıra yetimhane ve Türk Büyükelçiliği ziyaretleri de gerçekleştirildi.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Bu sene Ramazan ayı içerisinde Türkiye dahil 57 ülkede insani yardım çalışmaları yürüttüklerini ifade ederek hem Sakarya’daki hem de dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Sezer, Sakarya İHH ekiplerimiz yurt dışında yapılan insani yardım çalışmalarını yerinde koordine etmek üzere Somali, Makedonya ve Kenya’da görev aldılar. Sakaryalı hayırseverlerimizin bağışlarını yetim, ihtiyaç sahibi ve mazlumlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca Sakarya’nın yanı sıra Türkiye dahil 57 ülkeye Ramazan sevincini taşımaya devam edeceğiz dedi.

Sezer, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi bizleri bekliyor. Her zaman olduğu gibi bu Ramazan da hatırlanmayı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışıyoruz. Zekat, fitre, fidye ve bağışlarınızla Ramazan’ı birlikte yaşatmaya ne dersiniz? şeklinde seslendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın