Sakarya İHH Kumanya Dağıtımlarına Devam Ediyor

30 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl da “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla Türkiye dâhil 57 ülkede yardım faaliyetlerinde bulunacak. İHH; bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; Sakarya başta olmak üzere savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor. Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Ramazan çalışmaları kapsamında kumanya […]

 Sakarya İHH Kumanya Dağıtımlarına Devam Ediyor

21.04.2022 - 12:30

Güncelleme : 21.04.2022 - 12:30

30 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl da “Ramazan’ı Yaşat” sloganıyla Türkiye dâhil 57 ülkede yardım faaliyetlerinde bulunacak. İHH; bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; Sakarya başta olmak üzere savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, Ramazan çalışmaları kapsamında kumanya dağıtımlarına devam ettiklerini, Kenya, Somali, Suriye ve Makedonya’da İnsani yardım çalışmalarına bizzat katıldıklarını ifade ederek Sakarya İHH Bağış Kabul Merkezi önünde Orhan Camii Meydanında 15 Ramazan Yetimler Günü münasebetiyle 1200 kişiye iftar verdiklerini söyledi.

Sakarya içerisinde özellikle yetim ve engelli aileler öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştıklarını ifade eden Sezer, hayırseverlerin desteği ile daha fazla aileye kumanya zekat ve fitreleri dağıtmak istiyoruz şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın