Sakarya İHH Suriye’ye gitti.

Sakarya İHH soğuk kış günlerinin yaklaşmasıyla başlamış olduğu Suriyeli çocuklara çizme ve beslenme projeleri kapsamında dağıtımlar için Suriye’ye gitti. Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ilk gün Suriye Azez Bölgesinde zekat dağıtımı, kamplarda yaşayan çocuklara çizme dağıtımı ve okullardaki öğrencilere beslenme projesi kapsamında çalışmalara başladı. Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; ‘’Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş […]

 Sakarya İHH Suriye’ye gitti.

02.12.2020 - 13:10

Güncelleme : 02.12.2020 - 13:10

Sakarya İHH soğuk kış günlerinin yaklaşmasıyla başlamış olduğu Suriyeli çocuklara çizme ve beslenme projeleri kapsamında dağıtımlar için Suriye’ye gitti.

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri ilk gün Suriye Azez Bölgesinde zekat dağıtımı, kamplarda yaşayan çocuklara çizme dağıtımı ve okullardaki öğrencilere beslenme projesi kapsamında çalışmalara başladı.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; ‘’Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için yola çıkıyoruz.

Koronavirüsün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli. Bu zor günlerde bağışçılarımızın katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine destek oluyoruz. “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek yola çıkıyor; kıyafet, battaniye, bot ve yakacak gibi temel yaşam malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Gelin, bu zor günlerde, hep birlikte kardeşlerimizin yanında olalım. İhtiyaçlarını karşılayarak kışı rahat geçirmelerine vesile olalım’’ şeklinde çağrıda bulundu.

Hayırseverlere seslenen Sezer; Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla bağışlarınızı mazlumlara ulaştırabilirsiniz dedi.

Ziyaretlerin İdlib ve Afrin’le devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın