Sakarya Nehri’nde su yükselince…

Sağanak yağmur yağışı ve karların erimesiyle yükselen Sakarya Nehri Boğazköy Mahallesinde Futbol Sahasında Taşmaya Neden  Olurken Nuruosmaniye ile Doğançay arasındaki dolgu arazi parçasını yuttu. Dolgu arazisinde bulunan su boruları toprağın kaymasıyla nehrin akıntılarına kapıldı. Su borularının görevini yerine getirememesiyle birlikte Nurusomaniye Mahallesi’nde bir mahallede su kesintisi yaşandı. İlgili Haber ”KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, ÜLKEMİZ VE GELECEĞİMİZ […]

 Sakarya Nehri’nde su yükselince…

07.04.2021 - 20:48

Güncelleme : 07.04.2021 - 20:48

Sağanak yağmur yağışı ve karların erimesiyle yükselen Sakarya Nehri Boğazköy Mahallesinde Futbol Sahasında Taşmaya Neden  Olurken Nuruosmaniye ile Doğançay arasındaki dolgu arazi parçasını yuttu.

Dolgu arazisinde bulunan su boruları toprağın kaymasıyla nehrin akıntılarına kapıldı.

Su borularının görevini yerine getirememesiyle birlikte Nurusomaniye Mahallesi’nde bir mahallede su kesintisi yaşandı.

Yaşanan toprak kayması sonrası DSİ ve SASKİ’ye bağlı ekipler bölgeye gelerek incelemelerde bulundu ve gerekli çalışmalar başladı.

BURSA’DA BARAJ KAPAKLARI AÇILDI

Bursa İnegöl’de kar sularının erimesiyle baraj kapaklarının saat 12.00 ‘ dan sonra açıldığı ve yaklaşık 300-350 metreküp su bırakıldığı öğrenildi.

MUHTAR KOLAT UYARMIŞTI

Sakarya Büyükşehir Belediye’sinin yapmış olduğu yağış uyarısı sonrası Nuruosmaniye Mahalle Muhtarı Tahsin Kolat’ta mahalle sakinlerine uyarılarda bulundu.

Muhtar Kolat : ” Kıymetli mahalle sakinlerim, aşırı yağış ve yükseklerde kar sularının erimesi ile birlikte Sakarya nehri’nde su seviyesinde yükselme görülecektir. Nehir kenarında evleri olan vatandaşlarımızın su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Gereğini bilgilerinize arz ederim..” ifadelerini kullandı.

Boğazköy Muhtarı Ayhan Ömer Odabaş

Havaların Yağmurlu Ve Karların Erimesi Sakarya Nehrinin Taşmasına Barajlarında Kapakları Mecburen Açılması Sonucunda Futbol Sahamız Biraz Sular Altında  Kaldı Kimse Bir Zarar Görmez İnşallah.

Zafer OMAY / kislacay.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın