Sakarya’da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında; Sakarya’da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek […]

 Sakarya’da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

09.09.2022 - 18:52

Güncelleme : 09.09.2022 - 18:52

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında; Sakarya’da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya’da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; Toyota Boshoku Türkiye Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Başkanı Yoshiyuki Kato ile Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarında 452 kişiye mesleki eğitim verilmesi ile ilgili MESEM İş Birliği protokolünü imzaladılar.


 
İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in öncülüğünde 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Sakarya’da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.


 
İşletme yetkilileri de önümüzdeki süreçte protokol kapsamının genişletilebileceğini ve eğitime verecekleri desteğin artırılması yönünde çalışmalar yapılacağını ifade ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın