Sapanca Gölü kenarında doğa yürüyüşü yaptılar

Serdivan Gençlik Merkezi Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında haftaya gönüllü gençler  ile Sapanca Gölü kenarında doğa yürüyüşü yaparak başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Vakfı ve UNICEF işbirliği ile Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında 25 ilde  desteklenen gençlik merkezlerinde, Suriyeli ve Türk, kız, erkek çocukların kaynaşmasını sağlamaya yönelik, sosyal uyum, […]

 Sapanca Gölü kenarında doğa yürüyüşü yaptılar

02.03.2021 - 16:16

Güncelleme : 02.03.2021 - 16:16

Serdivan Gençlik Merkezi Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında haftaya gönüllü gençler  ile Sapanca Gölü kenarında doğa yürüyüşü yaparak başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Spor Vakfı ve UNICEF işbirliği ile Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında 25 ilde  desteklenen gençlik merkezlerinde, Suriyeli ve Türk, kız, erkek çocukların kaynaşmasını sağlamaya yönelik, sosyal uyum, yaygın eğitim ve koruma hizmetlerinin sunulması amacıyla  faaliyetler düzenlenmektedir. Proje kapsamında ayrıca, dil eğitimine ihtiyaç duyan Suriyeli gençlere Türkçe eğitimleri verilmektedir.

Sosyal Uyum Faaliyetleri kapsamında, gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle verimli geçirebilecekleri, hayata aktif katılım sağlayabilecekleri, milli ve manevi değerlerine sahip çıkacakları program ve faaliyetler yürütülmektedir. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın