SAÜ yeni Rektörü,Prof. Dr. Hamza Al oldu.

Üniversitelere rektör atanmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre SAÜ yeni Rektörü,Prof. Dr. Hamza Al oldu.Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Al,bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da danışmanlığını yapmıştı. Prof. Dr. Hamza Al Kimdir? 1968 Erzurum, Tortum doğumlu olan Prof. Dr. Hamza Al, İstanbul […]

 SAÜ yeni Rektörü,Prof. Dr. Hamza Al oldu.

09.07.2022 - 2:47

Güncelleme : 09.07.2022 - 3:00

Üniversitelere rektör atanmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre SAÜ yeni Rektörü,Prof. Dr. Hamza Al oldu.Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Al,bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun da danışmanlığını yapmıştı.

Prof. Dr. Hamza Al Kimdir?

1968 Erzurum, Tortum doğumlu olan Prof. Dr. Hamza Al, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi.

1993 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata başladı. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi’nde, doktorasını Sakarya Üniversitesi’nde yaptı. 2002 yılında Yrd. Doçent, 2009 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör oldu. 2011- 2012 yılları arasında Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nü yürüttü.

2012-2013 yılları arasında bir yıllığına Amerika Birleşik Devletleri Penn State Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu.

2014 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dekan olarak atandı.

2014 yılında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun danışmanlık görevine getirildi.

2015 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine dekan atandı.

2018 yılında Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Yükseköğrenim Kalite Kurulu Başkanlığına atanması nedeni ile boşalan Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü için aday adayı oldu.

2022 Temmuz ayında Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Prof. Dr. Hamza Al evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın