SYKD’dan 15 Temmuz mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı; Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığı için mücadele veren aziz milletimiz, nice şanlı zaferler nice kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir dönemde esaret altında yaşamamış kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna can siperane korumuştur. Bilindiği […]

 SYKD’dan 15 Temmuz mesajı

15.07.2022 - 16:23

Güncelleme : 16.07.2022 - 22:43

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı;

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığı için mücadele veren aziz milletimiz, nice şanlı zaferler nice kahramanlık destanları yazmıştır. Bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir dönemde esaret altında yaşamamış kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna can siperane korumuştur.

Bilindiği gibi 15 Temmuz gecesi milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı
darbe girişiminde bulunulmuştur. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar bağımsız yaşamaya ant içmiş Aziz Milletimiz, direnişiyle bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu hain kalkışma karşısında Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak sevdalısı Yüce Türk Milletimiz, Yüce Rabbimizin izni ve inayeti ile caddelere meydanlara koşarak dünyada eşine rastlanılmaz bir cesaretle, darbeci hainlere ve uzantılarına gereken dersi vermiştir.

Devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, dünyada eşine rastlanmaz bir direnişle darbecilere gereken ders verilmiştir.

Ülkemize ve milletimize kast eden tüm hain odakları şunu iyi bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, milletçe tek vücut olarak canımız pahasına mücadele edip istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız.

Bizler de şanlı tarihimize yazılan bu önemli günü hep yâd edecek, millet iradesine kast eden bu alçak girişimi hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladığımız bugün vesilesiyle; başta Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  vatanını canından aziz bilip canını seve seve feda ederek makamların en yücesine erişen tüm Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan Gazilerimize sağlıklı huzurlu ömürler diliyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın