Tabiatta Keşif Zamanı

Gençlik ve  Spor Bakanlığının ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İzcilik Kulubü  Derneği ile beraber yürütülen ‘Tabiatta Keşif ’ projesi başlatıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan Tabiatta Keşif projesi,10-15 yaş arası öğrencileri kapsıyor. Toplumun yaşayan hafızaları ve akademik çalışmalarla tespit edilmiş endemik bitkileri genç kuşaklara tanıtmak için hem öğretici hem […]

 Tabiatta Keşif Zamanı

03.04.2021 - 13:16

Güncelleme : 03.04.2021 - 13:16

Gençlik ve  Spor Bakanlığının ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İzcilik Kulubü  Derneği ile beraber yürütülen ‘Tabiatta Keşif ’ projesi başlatıldı.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan Tabiatta Keşif projesi,10-15 yaş arası öğrencileri kapsıyor. Toplumun yaşayan hafızaları ve akademik çalışmalarla tespit edilmiş endemik bitkileri genç kuşaklara tanıtmak için hem öğretici hem de eğlenceli birçok faaliyeti kapsamaktadır.  Sakarya ili genelinde belirlenen endemik bitkilerin tanıtımını amaçlayan örnek çalışmaların yapılacağı bu proje, açık havada, sağlık ve güvenlik önlemlerine dikkat edilerek gerçekleştirilmesi planlanıyor.

29 Mart-7 Nisan tarihleri arasında başvurular kabul edilecektir. Proje sürecinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arif Nihat Asya Yurt Müdürlüğüne ait tesis ve salonlarının kullanılması planlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın