”Teravih Namazı Evlerde kılınacak”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kocatepe Cami yerleşkesinde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonunda yapılan “2021 Ramazan Bilgilendirme Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erbaş mevcut şartlarda teravih namazlarının evlerde kılınması konusunda karar aldıkları dile getirdi ve şunları söyledi: Maalesef yaşadığımız salgın tehlikesi devam ediyor. Vaka ve vefat sayılarımız artmaya devam ediyor. İlgili Haber ”KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, ÜLKEMİZ […]

 ”Teravih Namazı Evlerde kılınacak”

06.04.2021 - 12:21

Güncelleme : 06.04.2021 - 12:21

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kocatepe Cami yerleşkesinde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonunda yapılan “2021 Ramazan Bilgilendirme Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erbaş mevcut şartlarda teravih namazlarının evlerde kılınması konusunda karar aldıkları dile getirdi ve şunları söyledi:

Maalesef yaşadığımız salgın tehlikesi devam ediyor. Vaka ve vefat sayılarımız artmaya devam ediyor.

Dolayısıyla yaptığımız çok yönlü değerlendirmeler ve sağlık bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin yetkili organlarıyla yaptığımız istişareler neticesinde mevcut şartlarda teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın daha uygun olduğuna karar verdik.

Teravih namazı kılabilme imkanı olursa karar alacağız

Biliyoruz ki Yüce dinimiz İslam’a göre ise insan sağlığı her şeyden daha önemli ve önceliklidir. Dikkatsiz ve tedbirsiz davranarak tek bir kişinin sağlığını tehlikeye atmak büyük bir vebaldir.

Ramazan’a özel bir ibadet olan teravih namazını cemaatle kılmak da şart değildir. Münferiden yani tek başına da kılınabilir. Ayrıca evlerimizde çocuklarımızla cemaatle de kılabiliriz. Böylece bu salgın şartlarında evlerimizde çok güzel bir ibadet ortamı oluşturmuş oluruz.

İnşallah hep beraber evlerimizde ailemiz ve çocuklarımızla bu güzel ibadet yerine getirerek camilerimizde teravih namazında buluşamamanın hüznünü bir nebze de olsa gidermeye çalışacağız.

Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkânı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşacağız. 

diyanethaber.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın