TYB Sakarya’nın Yeni Yönetiminden Vali Kaldırım’a Ziyaret 

Yeni Seçilen TYB Sakarya Yönetimini Kabul Eden Sakarya Valisi Kaldırım, Kendisinin de Şair Olduğunu Belirterek Ziyaretten Memnuniyetini Ifade Etti  Yeni seçilen Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi yönetim kurulu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Yazar Fahri Tuna’nın kurumları hakkında ve yeni dönemde yapacakları 54 etkinlik hususunda bilgi vermesinin ardından Vali Kaldırım […]

 TYB Sakarya’nın Yeni Yönetiminden Vali Kaldırım’a Ziyaret 

06.10.2021 - 14:01

Güncelleme : 06.10.2021 - 14:02

Yeni Seçilen TYB Sakarya Yönetimini Kabul Eden Sakarya Valisi Kaldırım, Kendisinin de Şair Olduğunu Belirterek Ziyaretten Memnuniyetini Ifade Etti 

Yeni seçilen Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi yönetim kurulu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Yazar Fahri Tuna’nın kurumları hakkında ve yeni dönemde yapacakları 54 etkinlik hususunda bilgi vermesinin ardından Vali Kaldırım ‘ziyaretinizden çok memnun oldum. Ben de 350’yi aşkın şiiri olan biriyim. Doğrusu artık bir şiir kitabım olsun istiyorum. Gençliğimiz ve Türkçemiz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu açıdan TYB gibi kurumların faaliyetlerini önemsiyor ve destekliyorum’ dedi. 

TYB Sakarya yönetiminin, şubeye üye şair ve yazarların ortak çalışması olan Aralık ayında ‘Mehmet Akif Sakarya’da’ Sempozyumu ve 45 üyenin 16 ilçedeki liselerde gerçekleştirebileceği ‘TYBli Yazarlar Okullarda’ adlı projelerini Valilik/TYB birlikte yapma fikrine de sıcak bakan Vali Kaldırım, isteği Sakarya Il Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile görüşeceğini ifade etti. 

TYB Sakarya Yönetiminin ‘Istiklal Harbi’nin Sakaryalı Kahramanı Halit Molla’nın adının ilimizdeki bir okula verilmesi talebi konusunda ise ‘Bazı illerde Sütçü Imam, Nene Hatun, Kara Fatma gibi kahramanlarımızın adını okullarda görmek bizleri de mutlu ediyor. Halit Molla da şehrimizin çok değerli bir kahramanı. Kahramanlarımıza sahip çıkmak görevimiz. 15 Temmuz bir daha gösterdi ki Istiklal Harbi ruhunu her zaman diri tutmalıyız. Talebinize sıcak baktığımı belirtmek istiyorum’ dedi. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın