Valimiz Kaldırım’dan Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı; Zengin ve köklü geleneklerimizin her yönüyle yaşatıldığı, manevi duyguların zirveleştiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışma bağlarının daha da kuvvetlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barışa, huzura ve muhabbete bıraktığı müstesna zaman dilimlerinden olan bir Kurban Bayramı’na daha hep birlikte ulaşmanın sevinci ve mutluluğunu […]

 Valimiz Kaldırım’dan Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

09.07.2022 - 0:45

Güncelleme : 09.07.2022 - 0:46

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı;

Zengin ve köklü geleneklerimizin her yönüyle yaşatıldığı, manevi duyguların zirveleştiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışma bağlarının daha da kuvvetlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barışa, huzura ve muhabbete bıraktığı müstesna zaman dilimlerinden olan bir Kurban Bayramı’na daha hep birlikte ulaşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanlığın barışa, huzura, sevgiye ve yardımlaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde; millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan sevgi, merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyede tutmalı, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeliyiz. Ancak bu anlayışla bayramın kendine has huzur veren bir atmosferde idrak edilmesini sağlamış olur ve bu müstesna zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmiş oluruz.

Geçtiğimiz son iki yılda tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan pandemi nedeniyle sevdiklerimize ve yakınlarımıza herhangi bir sağlık problemi yaşatmama adına böylesi müstesna günlerde bir araya gelememiştik. Şükürler olsun ki, salgının etkisini azaltmasıyla birlikte bu yıl büyük bir sevinçle idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi yine sevdiklerimize sımsıkı sarılabileceğimiz, küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin ellerinden doyasıya öpebileceğimiz, huzur ve muhabbet dolu bir bayramı hep birlikte yaşayacağız. Elbette yine tedbirleri elden bırakmadan, Kurban Bayramı’nı kadim değerlerimiz, milli hasletlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz muvacehesinde, yine yüz yüze sevdiklerimizle birlikte idrak edebilecek olmanın sevinci içerisindeyiz.

Bu vesile ile bu mübarek günlerin; Aziz Şehrimize, Milletimize, Ülkemize, İslam Dünyasına ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyor, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların, sıkıntıların, çatışmaların da sona ermesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Aziz Şehitlerimizin Yakınları ve Kahraman Gazilerimiz olmak üzere, milletimizin ve aziz hemşehrilerimin, tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın bayramını en kalbi duygularımla kutlar, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın