Yaşlıların psikolojik sağlığına özen gösterilmeli

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Tuğçe Aşçıoğlu, yaşlılık ve COVID-19 döneminde yaşlıların psikolojik durumlarına yönelik bilgiler paylaştı. Salgın döneminde fiziksel ve psikolojik dönüşümler yaşadığımızı ve bunların hayatımıza farklı yansımalarının olduğunu dile getiren Aşçıoğlu, yaşlılarda ise hem fiziksel hem ruhsal anlamda daha fazla kayıplar yaşandığını ifade etti. Yaşlı nüfusun yüksek risk gurubunda olması nedeniyle salgın döneminde […]

 Yaşlıların psikolojik sağlığına özen gösterilmeli

20.03.2021 - 20:42

Güncelleme : 20.03.2021 - 20:42

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Tuğçe Aşçıoğlu, yaşlılık ve COVID-19 döneminde yaşlıların psikolojik durumlarına yönelik bilgiler paylaştı.

Salgın döneminde fiziksel ve psikolojik dönüşümler yaşadığımızı ve bunların hayatımıza farklı yansımalarının olduğunu dile getiren Aşçıoğlu, yaşlılarda ise hem fiziksel hem ruhsal anlamda daha fazla kayıplar yaşandığını ifade etti. Yaşlı nüfusun yüksek risk gurubunda olması nedeniyle salgın döneminde en çok izole olan ve evde kalan gurup olduğunu hatırlatan Aşçıoğlu, yaşlılar için pandeminin zorlayıcı etkisini azaltmak amacıyla psikolojik sağlıklarını korumaya özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın