Yerel Kültür Derneği’nden Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi. “Basın kuruluşlarımız tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaşlar ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir misyonu yerine getirmektedir. İlgili […]

 Yerel Kültür Derneği’nden Basın Bayramı Kutlama Mesajı

23.07.2021 - 18:20

Güncelleme : 23.07.2021 - 18:20

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Basın kuruluşlarımız tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaşlar ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir misyonu yerine getirmektedir.

Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız çok önemli bir toplumsal görevi zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri içinde yapmaktadır.

Demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelen basın emekçilerinin yaptığı çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.

Basın meslek ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olan kamu yararını gözeten doğru bilgiyi hızlı ve tarafsız bir şekilde halka ulaştıran tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın