18.57’de aynı anda, hep birlikte deprem tatbikatı

Ülke genelinde ilk kez uygulanacak “Çök-kapan-tutun” tatbikatı bugün saat 18.57’de gerçekleştirilecek. AFAD aracılığıyla vatandaşlara, SMS bildirimi, Hayati Uyarı Bildirimi ile cami, belediye hoparlörlerinin yanı sıra televizyon ve radyo kanallarından bilgilendirmelerde bulunulacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İletişim Başkanlığı ile AFAD tarafından ortaklaşa düzenlenen “Afet İletişim Çalıştayı“nda yaptığı konuşmada, 12 Kasım’da ülke genelinde bir tatbikat yapılacağını duyurmuştu. Bakan Soylu […]

 18.57’de aynı anda, hep birlikte deprem tatbikatı

12.11.2022 - 14:59

Güncelleme : 12.11.2022 - 14:59

Ülke genelinde ilk kez uygulanacak “Çök-kapan-tutun” tatbikatı bugün saat 18.57’de gerçekleştirilecek. AFAD aracılığıyla vatandaşlara, SMS bildirimi, Hayati Uyarı Bildirimi ile cami, belediye hoparlörlerinin yanı sıra televizyon ve radyo kanallarından bilgilendirmelerde bulunulacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İletişim Başkanlığı ile AFAD tarafından ortaklaşa düzenlenen “Afet İletişim Çalıştayı“nda yaptığı konuşmada, 12 Kasım’da ülke genelinde bir tatbikat yapılacağını duyurmuştu.

Bakan Soylu konuşmasında : “12 Kasım’da 18.57’de ilk kez bir ülke tatbikatı yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye’ye aynı anda mesaj gelecek.” demişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın