Arifiye’de “Okuma Yazma Seferberliği”başladı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı başkanlığında 5 Mart Pazartesi Günü bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirilerek kampanyaya start verildi. Arifiye Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Akbaş, İlçe […]

 Arifiye’de “Okuma Yazma Seferberliği”başladı

05.03.2018 - 15:06

Güncelleme : 05.03.2018 - 15:07

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi kapsamında, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı başkanlığında 5 Mart Pazartesi Günü bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirilerek kampanyaya start verildi.

Arifiye Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Akbaş, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, Arifiye Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Mercan, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı, STK Temsilcileri, muhtarlar ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda Okuryazarlık Seferberliğinin İlçemizde amacına ulaşması ile ilgili yürütülecek çalışmalar ele alındı.

Okuma Yazma Seferberliğinin önemine dikkat çeken ve İlçemizin seferberlik çalışmasından başarıyla çıkması gerektiğinin altını çizen Sayın Kaymakamımız, “ Ülkemizdeki okuma yazma seviyesini daha iyiye ve yüksek rakamlara çıkarmak için seferberlik çalışması programı başlatıldı. Böylesi önemli bir projede Kaymakamlık olarak tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanmaya hazırız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan bu projede diğer tüm kurumlarımız destek verecektir. El birliğiyle, gönül birliğiyle çaba göstermeli, birbirimizle koordineli bir şekilde çalışmalıyız. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan ve okuryazar olmayan vatandaşlarımıza ulaşarak, halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslara katılımlarını sağlamalıyız. Gerekirse ev ev dolaşarak, okuryazar olmayan bütün vatandaşlarımıza ulaşmalı, onların ‘Okuma Yazma Seferberliği’ projesi çerçevesinde birer okuryazar olmalarını sağlamalıyız. İnanıyorum ki hepimiz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirecek ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ve değerli eşleri hanımefendinin başlattığı bu seferberlikte İlçemizde okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşımız kalmayana kadar çalışacağız.” dedi.

Sayın Kaymakamımızın konuşmalarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç okuma yazma seferberliği kapsamında planlanan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantı bitiminde Sayın Kaymakamımız ve katılımcılar Halk Eğitim Merkezinde Okuma Yazma Seferberliği kapsamında açılan kursları ziyaret ettiler ve kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın