KYK SAKARYA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANIYOR

Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda Ramazan ayı bir başka yaşanıyor. Öğrencilerin aile ortamından uzak bir Ramazan ayı geçirmemeleri için hayırsever vatandaşlarımız, il ve ilçe protokollerimiz ve personellerimiz tarafından evlerinde ağırlanıyorlar. Hatimle teravi namazlarının kılındığı, mukabelelerin okunduğu, toplu sahurların yapıldığı yurtlarda, iftar vakti geleneksel ramazan eğlenceleri de tertip ediliyor. Yurtların bahçesinde davullar […]

 KYK SAKARYA’DA RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANIYOR

06.06.2018 - 16:42

Güncelleme : 06.06.2018 - 16:42

Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda Ramazan ayı bir başka yaşanıyor. Öğrencilerin aile ortamından uzak bir Ramazan ayı geçirmemeleri için hayırsever vatandaşlarımız, il ve ilçe protokollerimiz ve personellerimiz tarafından evlerinde ağırlanıyorlar. Hatimle teravi namazlarının kılındığı, mukabelelerin okunduğu, toplu sahurların yapıldığı yurtlarda, iftar vakti geleneksel ramazan eğlenceleri de tertip ediliyor. Yurtların bahçesinde davullar çalınıyor, Karagöz- Hacivat oyunu sergileniyor, Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu gibi geleneksel lezzetler öğrencilere ikram ediliyor.
Ramazan ayının bitmesine son 10 gün kalmasından dolayı da yurtlarda kalan öğrencilerden bazıları Sakarya Üniversitesi Kampüs Camiinde itikafa giriyor. Kadir Gecesini yakalamayı ümit ediyorlar.

ÖĞRENCİLER MUTLU
KYK Sakarya Yurtlarında kalan öğrenciler Ramazan ayına gurbette başlamanın hüznünü bu aktiviteler sayesinde yaşamadıklarını dile getiriyorlar. Aile sıcaklığında bir Ramazan geçirdiklerini ifade eden öğrenciler bu mübarek ayı yurtta karşılamaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler. İtikaf için hazırlandıklarını ve bir kaç gündür itikafta olduklarını dile getiren öğrenciler, kendilerine sağlanan bu imkanlardan ve aile sıcaklığında bir yuva sağladıklarından dolayı KYK Sakarya ailesine teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın