Bakan Özlü’den Sakarya’da ziyaretler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü seçim öncesi Sakarya da bir dizi ziyaretlerde bulundu.Hendek Belediye’mizi ziyaret eden Bakan Özlü , Çalışmalar hakkında Belediye Başkan İrfan Püsküllü’den bilgi alarak Hendek’te esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlar ile sohbet etti. 24 Haziran’da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’ya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hendek ilçesindeki esnafla […]

 Bakan Özlü’den Sakarya’da ziyaretler

14.06.2018 - 20:14

Güncelleme : 14.06.2018 - 20:17

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü seçim öncesi Sakarya da bir dizi ziyaretlerde bulundu.Hendek Belediye’mizi ziyaret eden Bakan Özlü , Çalışmalar hakkında Belediye Başkan İrfan Püsküllü’den bilgi alarak Hendek’te esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşlar ile sohbet etti.

24 Haziran’da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’ya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hendek ilçesindeki esnafla bir araya geldi. Daha sonra Hendek Belediyesini ziyaret eden Bakan Faruk Özlü “311 OSB’mizde 1 milyon 800 bin çalışanımız var. Bu OSB’lerin bazıları tam kapasiteli faaliyette bazıları ise kurulum aşamasında. Önümüzdeki 5 yıl 2023’e kadar Türkiye’de 50 yeni OSB daha kurmayı bu 50 OSB’de yaklaşık bir milyon istihdam oluşturmayı hedefliyoruz. Bakanlığımızın programı bu şekilde. Planlı sanayi alanlarında istihdam edilenlerin sayısı 2 buçuk milyonun üzerinde olacak. Planlı sanayi alt yapılarını çok önemsiyoruz. Çünkü OSB’lerde arıtma tesisleri var çevreye duyarlı ve hassas” dedi.
“Bir puan üstünde sanayi büyümesi gerçekleştiriyoruz”

Bakan Faruk Özlü sözlerinin devamında, “Türkiye’de sanayi üretimi 19 aydır kesintisiz artıyor. Son 6 ayda ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en yüksek üretim rakamlarına ulaştı. Geçen nisan ayında en fazla sanayi üretimi yapılan ayı oldu. Geçen seneki büyüme 7,4’tü ortalaması. Bu senenin ilk 3 ayı 7.4’tür. Sanayi öncülüğünde Türkiye büyüyor. 16 yıllık iktidarımızda Türkiye’nin ortalama büyümesi 5,8 ki bu cumhuriyet tarihi ortalamasının üstündedir. Sanayinin büyümesi 6.7’dir. Her zaman ortalama büyümenin bir puan üstünde sanayi büyümesi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Adapazarı AK Parti İlçe Başkanlığını  ziyaret eden Bakan Özlü,  Kurulan seçim standında vatandaşlarımızla sohbet etti.Bakan Özlü ,Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Sakarya Gençlik Kolları’ndaki genç arkadaşların kurdukları temsili sandıkta 24 Haziran’da nasıl oy kullanılacağına ilişkin çalışmalarını takdirle karşıladı.

Adapazarı Belediyesi Başkanı Süleyman Dişli ve Başkan Yardımcılarının hazır olduğu  Adapazarı Belediyesini ziyarete, Bilim Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Bakan Özlü, Adapazarı Belediyesi’ne yaptığı ziyarette şehrin genel durumu hakkında Başkan Dişli’den bilgi aldı. Türkiye’nin son 6 ayda cumhuriyet tarihinin en yüksek üretim rakamlarına ulaştığını belirten Bakan Özlü, “16 yılık iktidarımızda Türkiye’nin ortalama büyümesi 5.8’dir. Bu artış sanayicilerin geleceğe güvenle baktığını gösteriyor. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki; Türkiye girişimcilerin desteklenmesi konusunda çok önemli mesafeler kat etmiştir”dedi.

Sakarya Perşembe Pazarı’nda esnafımızı ziyareti yapan Bakan Özlü esnafa  Hayırlı ve bereketli kazançlar dileyerek, Bayramlarını tebrik etti.

Bakan Özlü Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Zeki Toçoğlu’nu da makamında ziyaret etti.

Bakan Sakarya kent merkezinde bulunan esnaflarıda  ziyaret ederek vatandaşlar ile  sohbet edip Sakarya’da yapılan seçim çalışmalarına katkı sundu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın