Adliye Mahallesinin Geyve’ye bağlanması talebi geri gönderildi.

Adliye Mahallesi’nin Arifiye’den ayrılıp, yeniden Geyve’ye bağlanması talebi Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin son yaptığı toplantıda kabul görmedi. Uzun yıllar Geyve’ye bağlı olan Adliye Mahallesi, Arifiye’nin ilçe olmasından sonra buraya bağlanmıştı. Ancak Adliye Mahallesi’nde yaşayan yaklaşık 130 hane halkı hizmet karışıklığı nedeniyle sorunlar yaşadığını belirtiyordu. Nüfus kayıtlarının Geyve’de olduğu, belediye hizmetlerini Geyve Belediyesi’nden, imar ve ruhsat […]

 Adliye Mahallesinin Geyve’ye bağlanması talebi geri gönderildi.

16.09.2018 - 17:39

Güncelleme : 16.09.2018 - 17:39

Adliye Mahallesi’nin Arifiye’den ayrılıp, yeniden Geyve’ye bağlanması talebi Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin son yaptığı toplantıda kabul görmedi.

Uzun yıllar Geyve’ye bağlı olan Adliye Mahallesi, Arifiye’nin ilçe olmasından sonra buraya bağlanmıştı. Ancak Adliye Mahallesi’nde yaşayan yaklaşık 130 hane halkı hizmet karışıklığı nedeniyle sorunlar yaşadığını belirtiyordu. Nüfus kayıtlarının Geyve’de olduğu, belediye hizmetlerini Geyve Belediyesi’nden, imar ve ruhsat hizmetlerini Arifiye Belediyesi’nden aldıkları, ancak bu 130 hanenin yerleştikleri alanın Adliye Mahallesi sınırları içinde kaldığı ve bu durumun sorunlar yaşanmasına sebebiyet verdiği belirtilerek; söz konusu alanın Geyve İlçesi hudutlarına dahil edilmesi talebiyle ilgili olarak İl İdare Kurulunca alınan 18.07.2018 tarihli, 5 sayılı karar ile yeniden Geyve’ye bağlanması talebi geri gönderildi.

sakaryayenigun.com.tr

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın