Arifiye Mezunu Somuncuoğlu’nun adının verildiği park Karacabey’de açıldı

Karacabey Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında gerçekleştirilen dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Karacabey’de, yıkılan hapishane alanında yapımı tamamlanan ve içerisinde kafeterya, çay bahçesi ve oyun gruplarının yanı sıra, büyük bir otopark alanının da yer alacağı Servet Somuncuoğlu Parkı, dün halkın hizmetine açıldı. Karacabey Belediyesi’nin dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa edilen ve bölgedeki trafik sorununun da […]

 Arifiye Mezunu Somuncuoğlu’nun adının verildiği park Karacabey’de açıldı

10.10.2018 - 13:39

Güncelleme : 10.10.2018 - 13:45

Karacabey Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında gerçekleştirilen dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Karacabey’de, yıkılan hapishane alanında yapımı tamamlanan ve içerisinde kafeterya, çay bahçesi ve oyun gruplarının yanı sıra, büyük bir otopark alanının da yer alacağı Servet Somuncuoğlu Parkı, dün halkın hizmetine açıldı.

Karacabey Belediyesi’nin dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa edilen ve bölgedeki trafik sorununun da ciddi ölçüde çözüleceği park ile birlikte, ilçeye yepyeni bir yaşam alanı daha kazandırılacak.

Rahmetli Servet Somuncuoğlu’nun eşi Nevin Somuncuoğlu açılışta duygulu bir konuşma yaparak Karacabey’de ki yaşam hatıralarından bahsetti.

Servet Somuncuoğlu Parkı ile birlikte, bölgede önemli bir sosyal alanın daha faaliyete geçeceğini aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey’e değer katacak yeni bir sosyal alanı daha halkımızın hizmetine sunmaktan dolayı son derece mutluyuz. İçerisinde kafeterya ve çay bahçesinin de yer alacağı parkta, büyük bir otopark alanımız da olacak.Bu sayede, bölgede trafik sorununu da ciddi oranda azaltmayı hedefliyoruz. Parkımızda sosyal anlamda da pek çok hizmet, aynı anda halkımıza cevap verebilecek.” dedi.

Park sorunu tarihe karışıyor

Öte yandan, yapılan dönüşüm çalışmalarıyla birlikte Karacabey’deki otopark sorununa çözüm için somut adımlar atmaya başladıklarına vurgu yapan Başkan Özkan, “Otopark sorununu çözmek için yaptığımız titiz çalışmalar, artık sonuç vermeye başladı. Otoparklar ve sosyal alanlarla birlikte, şehrin nefes almaya ihtiyaç duyduğu bölgelerde gerçekleştirdiğimiz proje çalışmaları, bir bir hayata geçiyor. Parkımızda 110 araç ve 17 kamyon için otopark alanımız olacak. Ayrıca fitness alanları, çocuk oyun alanları, basketbol ve suni çimli mini futbol sahaları yer alıyor. Bunun yanında, otopark içinde ağaçlandırma çalışması yapılabilecek 285 m2 yeşil alanımız da bırakıldı. Tüm bu çalışmalarımızın, bölgeye önemli bir değer kazandıracağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Servet Somuncuğlu Parkının açılışına  Kalabalık bir topluluk katılırken,Arifiye Mezunlarından bir grupta katıldı.

Kaynak

yoremgazete.com

Konu ile ilgili haber

https://www.arifiyehaber.net/2018/10/08/arifiye-mezunu-servet-somuncuoglu-adina-karacbeyde-park-aciliyor/

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın