Kaymakam YAZICI’dan “Muhtarlar Günü” mesajı

Arifiye İlçe KaymakamımızAdem YAZICI 19 Ekim Muhtartar günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız YAZICI’nın “Muhtarlar Günü” Mesajı; İlgili Haber MÜBAREK ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR… ’19 Ekim 2015 tarihinden itibaren yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesinin kuruluşu çerçevesinde her yıl 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm […]

 Kaymakam YAZICI’dan “Muhtarlar Günü” mesajı

18.10.2018 - 14:04

Güncelleme : 18.10.2018 - 14:04

Arifiye İlçe KaymakamımızAdem YAZICI 19 Ekim Muhtartar günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kaymakamımız YAZICI’nın “Muhtarlar Günü” Mesajı;

’19 Ekim 2015 tarihinden itibaren yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesinin kuruluşu çerçevesinde her yıl 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın belirli periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarımızla bir araya gelmesi, Sayın Bakanlarımızın muhtarlarımızla istişarelerde bulunması, İlçemizde de her ay gerek mahallelerimizde gerekse İlçemiz merkezinde yaptığımız toplantılar devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin en güzel nişanesidir.

İlçemizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle çalışmalarını sürdürecektir.

Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.’

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın