Eylül ayında 109.152 araç kontrol edildi

Eylül ayı Trafik raporu yayınlandı.Yayınlanan rapora göre,Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 109.152 araç kontrol edildi. Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 853 araç trafikten men edilmiş, 277 sürücünün ehliyetine de el […]

 Eylül ayında 109.152 araç kontrol edildi

20.10.2018 - 13:55

Güncelleme : 20.10.2018 - 13:55

Eylül ayı Trafik raporu yayınlandı.Yayınlanan rapora göre,Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 109.152 araç kontrol edildi.

Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 853 araç trafikten men edilmiş, 277 sürücünün ehliyetine de el konuldu.

Yapılan açıklamada ayrıca;

‘Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Eylül ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 200 maddi hasarlı, 182 yaralamalı 1 ölümlü olmak üzere toplam 383 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 1 vatandaşımız ölmüş, 301 vatandaşımız yaralanmıştır.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle içinde bulunduğumuz kış mevsiminin ulaşımda ortaya çıkardığı riskleri dikkate almaları, meteorolojik uyarıları göz önünde bulundurmaları, eksik avadanlık ile yola çıkmamaları, hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.’denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın