Vali Nayir Sakarya Sinerji Grubu Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya için katma değer oluşturmak üzere kurulan, Kamu kurumları, Üniversiteler, Meslek Odaları ve Örgütleri ile STK temsilcilerinden oluşan Sinerji Grubu üyeleri ile istişare toplantısında bir araya geldi. Sakarya İş Dünyası Platformu ev sahipliğinde düzenlenen ve Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile Kosova Üniversitesinden akademisyenlerin de katıldığı toplantıda, Sinerji Grubu üyeleri devam […]

 Vali Nayir Sakarya Sinerji Grubu Üyeleri İle Bir Araya Geldi

10.04.2019 - 16:52

Güncelleme : 10.04.2019 - 16:52

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya için katma değer oluşturmak üzere kurulan, Kamu kurumları, Üniversiteler, Meslek Odaları ve Örgütleri ile STK temsilcilerinden oluşan Sinerji Grubu üyeleri ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Sakarya İş Dünyası Platformu ev sahipliğinde düzenlenen ve Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile Kosova Üniversitesinden akademisyenlerin de katıldığı toplantıda, Sinerji Grubu üyeleri devam eden ve yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla belirli aralıklarla toplantılar düzenleyen grup üyeleri, alanlarında yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler verirken, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) proje ve faaliyetleri ile KOSGEB teşvik ve desteklerine dair gelişmeler de paylaşıldı.

Toplantıda ayrıca 25-27 Nisan tarihleri arasında İlimizde düzenlenecek olan ve iş arayanlar ile işverenlerin buluşturulduğu Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF-2019) kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar da değerlendirildi.

“Geniş Bir Yelpaze”

İlimizin dinamiklerini harekete geçirme açısından böylesi toplantıların çok faydalı olduğunu hissettiklerini ve gördüklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Çağımızı tanımlayan birçok farklı hususu öne çıkarmak mümkündür, ancak çağımızın bilgi çağı olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğu kanaatindeyim.

Bu toplantılar, bilgiyi ve ilgiyi en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefleyen, yapılan işlerin ve güzel faaliyetlerin herkes tarafından bilinmesini sağlayan önemli bir birliktelikleri beraberinde getiriyor. Üniversitelerimizden kamu kurum-kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızdan iş adamlarımıza kadar geniş bir yelpazeyi ilgilendiren herkesi bu masa etrafında toplayabilmek büyük bir başarıdır. Bu mutlaka bir iradenin ve kararlılığın sonucu olarak bugüne kadar sürdürülebilmiş, her geçen gün de alanını genişletiyor. Demek ki ihtiyaç duyuldukça belki bu salonun bile artık yeterli gelmeyecektir.

“Güzel Örnekler Paylaşılmalı”

Bu grubun içerisinde yer alan tüm arkadaşlarımıza yapmış oldukları çalışmalarda başarılar diliyorum. Güzel örneklerin paylaşılmaya ihtiyacı olduğunu, bu güzel örneklerin geleceğe ait ümidimizi, heyecanımızı ve şevkimizi artıracak hususları içerdiğine inanıyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın