Yukarı Kirazca Mahallesi Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı

Arifiye Halk Eğitim Müdürlüğü YukarıKirazca Mahallesi Kursiyerlerinin hazırlamış olduğu giyim ve elsanatları yılsonu sergisi açılışı Ekrem Oba İlk ve Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Açılışa  Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yüksel Gülaç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Şahin Kayadibi, YukarıKirazca Mahalle Muhtarı Hasan Dişli,okul müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı. […]

 Yukarı Kirazca Mahallesi Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı

18.04.2019 - 19:12

Güncelleme : 18.04.2019 - 19:12
Arifiye Halk Eğitim Müdürlüğü YukarıKirazca Mahallesi Kursiyerlerinin hazırlamış olduğu giyim ve elsanatları yılsonu sergisi açılışı Ekrem Oba İlk ve Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Açılışa  Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yüksel Gülaç, İlçe Halk Eğitim Müdürü Şahin Kayadibi, YukarıKirazca Mahalle Muhtarı Hasan Dişli,okul müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Programda Halk Eğitim Müdürü Şahin Kayadibi, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Kaymakamımız Bekir Dınkırcı konuşma yaptılar.

 

Kaymakamımız konuşmasında öncelikle kursun açılışında emeği geçenlere teşekkür ederek bu tür çalışmaların önemli olduğunu giyim ve el sanatları kursunda her biri birbirinden değerli eserlerin olduğunu bu tür kursların sadece çeyize yönelik değil üretim, istihdam, ekonomiye artan oranlı katkı sağlayacak kurslar olmasını bu yönü itibariyle yapılan çalışmaların konunun paydaşları ile birlikte ele alınmasının önemini ifade ederek devam eden okuma-yazma kurslarının ilgili tek bir kişi dahi olsa kurs açılacağını ifade etti.Ayrıca 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı nedeniyle 8. Sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılmasını,kalan sürenin iyi geçirilmesi için öğrencilerimize destek olunmasını istedi.

Kaymakam Dınkırcı Okul Müdürlüğü ve YukarıKirazca Mahalle Muhtarlığını ziyaret ederek okul ve mahallenin istek, taleplerini de dinledi.

İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelini örneklerle açıklayan Kaymakam Dınkırıcı, basta toprak tahlili olmak üzere birim alandan yüksek getiri elde edilecek ürünlere dikkat çekti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın