Şiddet hak arama yöntemi değildir!

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırılar nedeniyle açıklama yayımladı. Başkan Av. Abdurrahim Burak: “Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehidimiz Yener Kırıkcı’nın cenazesine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz. Yapılan bu saldırı; demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik yapılmış […]

 Şiddet hak arama yöntemi değildir!

22.04.2019 - 13:27

Güncelleme : 22.04.2019 - 13:27

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırılar nedeniyle açıklama yayımladı.

Başkan Av. Abdurrahim Burak: “Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehidimiz Yener Kırıkcı’nın cenazesine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Yapılan bu saldırı; demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik yapılmış bir saldırıdır ve şiddet bir hak arama yöntemi değildir!

Şehitlerimiz, vatanı için kendilerini feda etmiş bu toprakların çocuklarıdır ve bu ülkede şehitlerin cenazesine siyaset düşürülmemelidir.

Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik hareket eden, ayrıştırmaya çalışan ve ülkemizin geleceğini tehlikeye atan bu tür şiddet içerikli hareketler; toplumun barış ve huzur içerisinde yaşamasına engel teşkil etmektedir.

Ülkemizin barış, huzur ve hukuk ilkeleri içerisinde daha güzel ve aydınlık yarınlara bakabilmesi için bu tür şiddet içeren olayların artık son bulması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın