Kaymakam Dınkırcı Süs Bitkiciliği üreten firmaları ziyarete devam ediyor

Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçemiz Adliye Mahallesinde süs bitkiciliği üreticiliği yapan Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş.’i İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş ile birlikte ziyaret etti. Kaymakam Dınkırc  Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş. İdari İşler Müdürü Kutup Akar ve Muhasebe Müdürü Aydın Dökmetaş tarafından karşılandı. İlgili Haber MÜBAREK ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR…   […]

 Kaymakam Dınkırcı Süs Bitkiciliği üreten firmaları ziyarete devam ediyor

17.05.2019 - 15:01

Güncelleme : 17.05.2019 - 15:01

Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçemiz Adliye Mahallesinde süs bitkiciliği üreticiliği yapan Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş.’i İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve Ziraat Mühendisi Hasan Bektaş ile birlikte ziyaret etti.

Kaymakam Dınkırc  Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş. İdari İşler Müdürü Kutup Akar ve Muhasebe Müdürü Aydın Dökmetaş tarafından karşılandı.

 

Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş. İdari İşler Müdürü Kutup Akar Sakarya Botanik San. ve Tic A.Ş.’nin 2006 yılında Adliye Köyü Kumbaşı Sapağı’nda faaliyete başladığını ve şuan 500 dekar alan üzerinde faaliyet gösterdiklerini, işletmiş oldukları fidanlıkta; yapraklılar, ibreliler, ağaççıklar, çalı türler, otsu ve saz türler, sarılıcı türler, yarı bodur türler, bazı meyve çeşitleri, palmiye türleri, egzotik türler ‘den yılda 1.000.000 adetin üzerinde saksılı süs bitkileri üretimi yaptıklarını, ürünlerin tamamına yakınının yerli üretim olduğunu çok az bir kısmının ithal ürünler olduklarını, yetiştirdikleri ürünleri yurtiçine pazarladıklarını ve yurtdışına da ihraç ettiklerini bu maksatla şirket bünyesinde 10.000m2 Sera alanı, 5.000 m2 kapalı alan bitki saksılıma hangarı, 5.000m2 Gölgelik ve otomatik sulama sistemleri ile bitki sağlığının gerektirdiği her türlü donanım bulundurduklarını, yaklaşık 100 ile 150 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

 

Kaymakamımız, süs bitkiciliği üretim alanlarını gezerek firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundu ve kendilerine çalışmalarında başarılar dilediler.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın