Yusuf KAPLAN,Düşünce ve Dayanışma Platformunun Eylül Ayı Konuğu oluyor.

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformundan yapılan açıklamada Platformun üyelerine yönelik gerçekleştirdiği  buluşmalarında Eylül Ayı Konuğu, Gazeteci Yazar ve Mütefekkir Yusuf Kaplan  Oluyor. Platform Başkanı Hasan Demir,”Kadın cinayetlerinin artmasına neden olduğu söylenen ‘İstanbul Sözleşmesi’ ninde konuşalacağı toplantımızın konu Başlığı ‘Son Kale Aile ‘ olacak, Programımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz ‘ dedi İlgili Haber SUBÜ DERSE İŞ […]

 Yusuf KAPLAN,Düşünce ve Dayanışma Platformunun Eylül Ayı Konuğu oluyor.

11.09.2019 - 12:26

Güncelleme : 11.09.2019 - 12:26

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformundan yapılan açıklamada Platformun üyelerine yönelik gerçekleştirdiği  buluşmalarında Eylül Ayı Konuğu, Gazeteci Yazar ve Mütefekkir Yusuf Kaplan  Oluyor.

Platform Başkanı Hasan Demir,”Kadın cinayetlerinin artmasına neden olduğu söylenen ‘İstanbul Sözleşmesi’ ninde konuşalacağı toplantımızın konu Başlığı ‘Son Kale Aile ‘ olacak, Programımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz ‘ dedi

YUSUF KAPLAN KİMDİR?

1964 senesinde Sarkışla’da doğan Yusuf Kaplan, ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Ardından 1986 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Sinema-TV Ana Sanat dalından mezun oldu.

1991 senesinde East Angila Üniversitesi’nde “Story-Telling and Myth-Making Medium: Television” adlı master tezi hazırlayan Kaplan, 1992 senesinin Nisan ayında da Londra Üniversitesi ve Middlesex Polytechnic’te Dr. Roy Armes’ın danışmanlığında doktara yaptı.

İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslam, Kadın ve Aile gibi dergiler ile, Zaman ve Milli Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlanan Yusuf Kaplan bir süre de Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

5 Şubat 2006’ya kadar TV5 Genel yayın Koordinatörlüğü yaptı, daha sonra TVNET’in kurucuları arasında yer aldı.

Şu an Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın