Arifiye’de Karne Heyecanı

Ege Kimya Ortaokulu ve Aşağı Kirazca İlkokulu’nda düzenlenen programlarda öğrencilerin karne heyecanına ortak olundu. Programa Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan, Ege Kimya Ortaokulu Müdürü Önder Ürkmez, Aşağı Kirazca İlkokulu Müdürü Mustafa Tahsin Güvendi ve öğrenci velileri katıldı. […]

 Arifiye’de Karne Heyecanı

17.01.2020 - 16:14

Güncelleme : 17.01.2020 - 16:45

Ege Kimya Ortaokulu ve Aşağı Kirazca İlkokulu’nda düzenlenen programlarda öğrencilerin karne heyecanına ortak olundu.

Programa Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan, Ege Kimya Ortaokulu Müdürü Önder Ürkmez, Aşağı Kirazca İlkokulu Müdürü Mustafa Tahsin Güvendi ve öğrenci velileri katıldı.

Veli, öğretmen, öğrenci koordinasyonunun başarıyı getirdiğine bir kez daha dikkat çeken Kaymakamımız Bekir Dınkırcı,  önümüzdeki eğitim-öğretim dönemde veli, öğretmen, öğrenci koordinasyonunun artan oranlı devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti. Sayın Kaymakamımız Arifiye Kitap Okuyor Projesi , Arifiye Süt İçiyor Projesi, Ağız Diş Sağlığı Projesi , Sağlıklı Beslenme  konularında kapsamlı bilgiler vererek konunun paydaşları ile tüm okul idarecileri, öğretmen ve velilerimizin diyalog halinde olmasının projelerin  verimliliği yönünden fayda sağlayacağını ifade etti.   Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutlayan Kaymakamımız, öğrencilerimize karnelerdeki notlar ne olursa olsun, umutlarını, cesaretlerini, çalıştıkları takdirde başarılı olacaklarına dair inançlarını, başarabileceklerine dair güvenlerini hep diri tutmalarını ve karnesi yeterince iyi olmayan öğrencilerimizin üzülmemelerini ikinci yarıyılda çalışarak telafi edebileceklerini ifade etti.   İlçemiz genelinde 30 okulda toplam 7611 öğrencinin karne aldığını belirten Sayın Kaymakamımız, İlçemizdeki eğitim-öğretim durumundaki başarı düzeyinin iyi durumda olduğunu,  bu başarıyı çok daha ileriye taşımak için önümüzdeki dönemde de çalışmaların ekip ruhu ile devam ettirileceğini ifade ederek karnelerini alan bütün öğrencileri tebrik etti ve iyi tatiller dileyerek özellikle kitap okumalarını ve kendilerini geliştirecek hobilerinin olmasını tavsiye etti.    Sayın Kaymakamımız, Aşağı Kirazca İlk ve Ortaokulu Müdürü Mustafa Tahsin Güvendi’ nin yaş haddinden emekli olması nedeniyle kendisine yapmış olduğu hizmet ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diledi.  

Ayrıca Sayın Kaymakamımız, İlçemizde 12. Sınıf öğrenci sayısının 397 kişi, 8. Sınıf Öğrenci sayısının 742 kişi olduğunu belirterek önümüzdeki dönemde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ve Liselere Giriş Sınavına katılacak öğrencilerimize yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılması, Kariyer Günleri düzenlenmesi, ailelerimizin de öğrencilerimize bu süreçte destek olmalarını, düzenli çalıştıkları takdirde öğrencilerimizin bu sınavlarda başarılı olacaklarına yürekten inandıklarını ifade etti.

BAŞKAN KARAKULLUKÇU’DA KARNE VERDİ

2019-2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısını tamamlayan Ege Kimya Ortaokul ve Aşağı Kirazca İlkokulu öğrencileri, karnelerini Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun elinden aldı. Öğrenci velileri, çocukların karne heyecanını birlikte yaşayarak duygulandı. Başkan Karakullukçu, öğrencilerin velileriyle bir süre sohbet ederek, heyecanlarına ortak oldu.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; çocukların geleceğe hazırlanmasında öğretmenlerin büyük emeği olduğunu ifade ederek “Bugün bu sıralarda geleceğin mühendislerini, öğretmenlerini, profesörlerini, ülkemizin geleceğini görüyorum. Emeği geçen öğretmenlerimize, idarecilerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Bu bir ekip işi, güzel şeyler yapılıyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitime olan katkımız devam edecek.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın