Ali Gaffar Okkan Anısına Karate Turnuvası Düzenlendi

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001’de uğradığı hain terör saldırısında Şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen Karate Turnuvası, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımlarıyla gerçekleşti.   Beş mesai arkadaşıyla birlikte Şehit olan Ali Gaffar Okkan için memleketi Hendek ilçesinde Hendek Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Hendek Belediyesi katkılarıyla […]

 Ali Gaffar Okkan Anısına Karate Turnuvası Düzenlendi

18.01.2020 - 23:49

Güncelleme : 18.01.2020 - 23:49

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001’de uğradığı hain terör saldırısında Şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen Karate Turnuvası, Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımlarıyla gerçekleşti.

  Beş mesai arkadaşıyla birlikte Şehit olan Ali Gaffar Okkan için memleketi Hendek ilçesinde Hendek Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Hendek Belediyesi katkılarıyla geleneksel olarak düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Kaymakam Vekili Yakup Güney, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ilçe protokolü, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Şeyhmus Akyıl ve Diyarbakır’dan gelen heyet, Şehit Emniyet Müdürümüzün yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

“Şehidimiz İle Gurur Duyuyoruz”
Hendek Yeni Kapalı Spor Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan turnuvanın açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, kendisinin de hem karateci hem meslektaşı olması hem de Şehit Müdürümüzün memleketinde görev yapması sebebiyle anlamlı bir gün yaşadığını ve Okkan’ın doğudan batıya gönül köprüsü kurduğunu dile getirirken, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu da turnuvaya ev sahipliği yapmaktan ve vatan aşığı bir devlet adamının hemşehrisi olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.  

“Sayesinde Kardeş Şehir Olduk”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı konuşmada; Diyarbakır denince akla Ali Gaffar Okkan’ın geldiğini, Diyarbakır’la Sakarya’yı kardeş şehir yapan Şehidimizi rahmetle andıklarını söyledi.  

“Vefa İnsana Çok Yakışıyor”
Ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı anmak için ilimizden ve Diyarbakır başta olmak üzere farklı illerden gelip bu etkinliğe katılım sağlayanlarla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Vefa, insana yakışan en önemli duygulardan birisidir. Milletimizin de önem verip en güzel örneklerini sergilediği bir duygudur. Bugün burada da bir vefa örneğini görüyoruz, bu toprakların yetiştirdiği ve vatan uğruna Şehit olmuş olan Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’a bir vefa borcumuz olduğunun bilinciyle anlamlı bir etkinlik yapıldığına şahit oluyoruz. Bu anlamlı etkinliğin aynı zamanda sağlık, arkadaşlık, dostluk gibi çok önemli ögeleri içerisinde barındıran spor faaliyeti ile birleşmiş olması, anma törenini daha da kıymetli hale getiriyor.

“Gençleri Tebrik Edip Başarılar Diledi”
Gençlerimizi spora vakit ayırdıkları için tebrik etmek istiyorum. Yine bu güzel ülke için fedakârlıkların en büyüğünü yaparak Şehitlik gibi bir rütbeye erişmiş büyüğümüz için yapılan turnuvada görev aldıkları için gençlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz. İlimiz gerçek bir spor şehri, sporun her türüne kucak açan bir kentte yaşıyoruz. Bu tür yarışmalarla da ilimizin adını ülkemize gururla duyurmuş oluyoruz.Bu anlamlı turnuvada mücadele eden bütün sporcularımıza başarılar dilerken, geldikleri gibi kazasız, belasız memleketlerine dönmelerini temenni ediyorum. Gittiğiniz yerlere Sakarya’mızdan selam götürün” dedi.

  “56 İlden Bin 129 Sporcu Yarıştı”
56 ilden bin 129 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada karşılaşmalardan bazılarını da izleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir’e Diyarbakır’dan gelen spor adamları, Diyarbakırspor forması da hediye etti.   Turnuva kapsamında dereceye giren sporculara madalyaları Vali Ahmet Hamdi Nayir ve protokol üyeleri tarafından verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın