Gaffar Okkan Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

Diyarbakır’da gerçekleştirilen hain saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte Şehit düşen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, şehadetinin 19. yıl dönümünde Hendek ilçesindeki kabri başında anıldı. “Özgeçmişi de Okundu” Hendek ilçesindeki Aile Kabristanlığındaki mezarı başında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programında Şehit Emniyet Müdürümüzün özgeçmişi de okundu. Anma törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir ile […]

 Gaffar Okkan Resim Sergisinin açılışı yapıldı.

24.01.2020 - 18:53

Güncelleme : 24.01.2020 - 18:53

Diyarbakır’da gerçekleştirilen hain saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte Şehit düşen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, şehadetinin 19. yıl dönümünde Hendek ilçesindeki kabri başında anıldı.


“Özgeçmişi de Okundu”
Hendek ilçesindeki Aile Kabristanlığındaki mezarı başında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programında Şehit Emniyet Müdürümüzün özgeçmişi de okundu.
Anma törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Şehit Emniyet Müdürünün eşi Zerrin, kızı Sezin Okkan Çalışkan ve ablası Sebahat Arslan’ın yanı sıra; Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, dönemin Diyarbakır Valisi Ahmet Cemil Serhadlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Erhan Sağlam, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutan Vekili Münir Yüksel Gürfiliz, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Siyasi Partilerin İl Başkanları, ilçe protokolü, STK temsilcileri, Gaziler, emniyet teşkilatı mensupları, mülki, adli ve askeri kurumların yetkilileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
“Gönlümüzde Taht Kurdu”
Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı doğduğu topraklarda bir kez daha saygı ve duayla andıklarını belirten Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, şehrimizin ve ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olan Ali Gaffar Okkan’ın son görev yeri olan Diyarbakır’da kurduğu kardeşlik köprüsü ile necip milletimizin gönlüne taht kurduğunu belirtirken, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır da Hendek’in yetiştirdiği çok değerli bir devlet adamı, Şehidimiz, Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın şahadetinin yıl dönümünde bugün olduğu gibi her zaman onu çok sevdiklerini ve hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti.
“Gönlümüzde Yaşıyor”
Bugünün herkesin duygularına hüzün katmasıyla birlikte böyle bir evlada sahip olmak, böyle bir Şehide sahip olmak, böyle bir Şehidimizin ailesinin bu ilçemizde olmasının da ayrı bir onur olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu dünyada herkesin öleceğini, kiminin toprağa, kiminin de Aziz Şehidimiz gibi gönüllere gömüleceğini belirtti.
“Örnek Bir Şahsiyet”
Şehidimiz ve büyüğümüz Ali Gaffar Okkan’ın Türkiye’de bir memleket evladının nasıl olması gerektiğini hepimize öğrettiğini belirten Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Aziz Şehidimizin sadece sözden ibaret olmayan ‘Bu memleketin her karış toprağı benim vatanımdır’ ifadesinin fiiliyata ve hayata nasıl geçirildiğine dair örnek bir şahsiyet olduğunu ifade etti.
“Tüm Şehitlerimizi Anıyoruz”
Alana girişte Emniyet Müdürümüzün ablasının elini öperek Ali Gaffar Okkan’ın hepimizin ailesinde birisi olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bugün burada bu toprakların yetiştirdiği, bu toprakların onuru olan Şehidimizin şehadetinin yıl dönümünde bütün Şehitlerimizle birlikte Ali Gaffar Okkan büyüğümüzü ve o gün beraber Şehit olduğu arkadaşlarını anmak için toplanmış bulunuyoruz. Yüzyıllarca bu topraklar üzerinde bizler huzur içinde, özgürce yaşıyorsak, mukaddesatımız güvence altında ise, namusumuz emniyet altında ise, bayraklarımız dalgalanabiliyor, minarelerimizde ezanlarımız okunabiliyorsa bunu Şehitlerimize borçluyuz, Malazgirt’teki Şehitlerimize borçluyuz, Çanakkale’deki Şehitlerimize borçluyuz, Dumlupınar’daki Şehitlerimize borçluyuz, Sakarya’daki Şehitlerimize borçluyuz, terörle mücadeledeki Şehitlerimize borçluyuz. Bu topraklar onların kanları ile kazanıldı ve bugün de bizlere emanet. Bizler bu Şehitlerimizin hakkını ödemek zorundayız, millet olarak vefa duygularımızı onların şehadet yıl dönümleri ile beraber her an hissederek yaşatmak zorundayız.
“Bu Şehrin ve Ülkenin Evladı”
Bu toprakların onuru olan, gururu olan Ali Gaffar Okkan Şehidimizi de bugün mezarı başında anıyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Onun saygıdeğer ailesine buradan selamlarımızı, hürmetlerimizi iletiyoruz. Yetiştirdikleri evladın gönüller kazanan biri olması ve ilçesinin, ilinin adını gittiği her yerde, görev yaptığı her yerde yaşatmış olması önemli bir gururdur, Hendek bunu yaşıyor, Sakarya bunu yaşıyor. Bu vesileyle bütün Şehitlerimizi saygıyla, hürmetle anıyoruz, onların ailelerine buradan hürmetlerimizi, minnet duygularımızı ifade ediyoruz. Bu tören için aramızda saygıdeğer Valilerimiz ve bürokratlarımız var, çok kıymetli mesai arkadaşları var, onlara da anma programına katıldıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.
“Çocukluk Arkadaşı Anlattı”
Gaffar Okkan’ın sınıf arkadaşı ve devre arkadaşı olan Emekli Emniyet Müdürü Hüseyin Sarıoğlu, Gaffar Okkan’la beraber aşağı-yukarı 50 yılı aşkın bir süredir tanışıklıklarını, 1967’den beri dostlukları olduğunu ve onu hiç bir zaman unutmayacaklarını belirterek anılarını anlattı.
Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve tüm Şehitlerimiz için dua edilip kabrine karanfiller bırakıldıktan sonra Cuma namazı sonrası A. Gaffar Okkan Camiinde de Mevlid-i Şerif okutuldu. Anma programı kapsamında ayrıca Hendek Atatürk Parkı içerisindeki Nikah ve Toplantı Salonunda A. Gaffar Okkan Resim Sergisinin açılışı da yapıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın