Sakarya Narkotimden dev operasyon!

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla bir depo ve 4 ayrı ikamette yaptığı operasyonda uyuşturucu çetesini çökertti. BÜYÜK OPERASYON Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince büyük bir operasyona imza atıldı. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile harekete geçen ekipler, biri yabancı uyruklu olmak üzere beş şahsın […]

 Sakarya Narkotimden dev operasyon!

24.01.2020 - 12:24

Güncelleme : 24.01.2020 - 12:25

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla bir depo ve 4 ayrı ikamette yaptığı operasyonda uyuşturucu çetesini çökertti.

BÜYÜK OPERASYON

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince büyük bir operasyona imza atıldı. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile harekete geçen ekipler, biri yabancı uyruklu olmak üzere beş şahsın kullandığı bir depo ve dört ayrı ikamete operasyon düzenlediler. Düzenlenen operasyonda, 1 Ton 683 Kilo (2 Milyon 922 Bin 195 adet hapa tekabül eden) cinsel içerikli hap ve vitamin hapları ve 588.030 adet uyuşturucu hap maddesi (Ecstasy) ele geçirildi.

KARARLI MÜCADELE

Emniyetten konu ile ilgili yapılam açıklamada şu ifadelere yer verildi, “ Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat ile 22/01/2020 günü İlimiz genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretini yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda yakalanan biri yabancı uyruklu olmak üzere toplam 5 (beş) şahsın çoğaltım merkezi olarak kullandığı değerlendirilen bir depo ve 4 ayrı ikamet aramasında ele geçirilen; 588.030 Adet Uyuşturucu Hap Maddesi (Ecstasy), 1 Ton 683 Kilo (2 Milyon 922 Bin 195 Adet Hapa Tekabül Eden) Cinsel İçerikli Hap Ve Vitamin Hapları, Ayrıca adı geçen şahıslardan uyuşturucu madde ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen; 133 Bin 660 TL, 63 Bin 363 Dolar, 1940 Euro, 1 Riyal para ele geçirilmiş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı gereği şahıslar uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmıştır. Ayrıca tahkikata devam edilmektedir. İlimiz ve çevresinde narkotik suçlar ve bu suçlara karışanlara karşı etkin mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın