Akif Yener marşlarını dinleyerek ameliyat oldu!

Aslen Sakaryalı olup yıllardır Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Asuman Tetik Yaramaz, birkaç gün önce özel bir klinikte dişlerinden bir operasyon geçirdi. Doktorların operasyona başlayacağı sıralarda Asuman Tetik Yaramaz’dan ilginç bir istek geldi. Doktorlarına operasyon sırasında Akif Yener’in ‘Onun adı efsane Sakarya ve Sakaryaspor 50. yıl marşı’ (Bu kalp seninle Sakaryaspor) eserlerini dinleyerek tedavisinin olmasını istedi. […]

 Akif Yener marşlarını dinleyerek ameliyat oldu!

30.04.2022 - 16:56

Güncelleme : 30.04.2022 - 16:56

Aslen Sakaryalı olup yıllardır Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan Asuman Tetik Yaramaz, birkaç gün önce özel bir klinikte dişlerinden bir operasyon geçirdi.

Doktorların operasyona başlayacağı sıralarda Asuman Tetik Yaramaz’dan ilginç bir istek geldi.

Doktorlarına operasyon sırasında Akif Yener’in ‘Onun adı efsane Sakarya ve Sakaryaspor 50. yıl marşı’ (Bu kalp seninle Sakaryaspor) eserlerini dinleyerek tedavisinin olmasını istedi.

Asuman Tetik Yaramaz, lokal anestezi uygulanan dişlerinden geçirdiği operasyonda moral ve motivasyon olması için istekte bulunduğunu belirterek, “Onun adı efsane Sakarya ve Sakaryaspor 50.Yıl Marşını tekrar tekrar klinikte dinledim. Böylelikle acılarım çok azaldı, kendimi çok daha iyi hissettim ve böylelikle de operasyonun çok kolay geçmesi mümkün oldu. Zaten hemen her gün memleket hasretini bu şarkı ve marşları dinleyerek gideriyordum. Ameliyat esnasında da dinleyip bana moral olacağını düşündüm ve hakikaten bana çok iyi geldi.“ dedi.

Diş Hekimi Senem Aslı Ekşioğlu’nun kliniğinde başarıyla gerçekleştirdiği operasyon sonrasında kendisininde Sakarya’lı olması sebebiyle “Ameliyat esnasında Onun adı efsane Sakarya ve Sakaryaspor 50.Yıl Marşı eserlerini dinlemek hem hastamıza hemde bizlere çok iyi geldi. İlk defa bir hastamızdan böyle bir talep geldi ve çok şaşırdık .Fakat uygulamamız hastamıza büyük moral oldu.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Saatler süren operasyon sonucunda tedavi olan Asuman Tetik Yaramaz, ameliyat esnasında dinlediği eserlerin kendisine moral olması sebebiyle Sakaryalı ses sanatçısı Akif Yener’e ve gerçekleştirdiği başarılı operasyon sebebiyle de doktoru Senem Aslı Ekşioğlu’na teşekkür ederek, Sakarya ve Sakaryaspor’u çok sevdiğini  söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın