Arifiye Anaokulunu ziyaret etti

İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, Arifiye Anaokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyarette Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal KARAKOÇ ve Arifiye Anaokulu Müdürü Eda BAŞAR eşlik etti. Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’ya Arifiye Anaokulu Müdürü Eda BAŞAR okulun genel durumu ve talepleri ile ilgili bilgiler verdi.  İlgili Haber […]

 Arifiye Anaokulunu ziyaret etti

04.01.2023 - 21:09

Güncelleme : 04.01.2023 - 21:09

İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, Arifiye Anaokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ziyarette Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal KARAKOÇ ve Arifiye Anaokulu Müdürü Eda BAŞAR eşlik etti.

Kaymakamımız Bekir DINKIRCI’ya Arifiye Anaokulu Müdürü Eda BAŞAR okulun genel durumu ve talepleri ile ilgili bilgiler verdi. 

Okulu gezerek incelemelerde bulunan Kaymakamımız Bekir DINKIRCI daha sonra sınıflardaki çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Kaymakamımız Bekir DINKIRCI, öğrenci, veli, öğretmen arasındaki koordinasyon yönetişim içerisinde artırılması ve okul aile birlikleri ile koordinasyon içerisinde olunmasının önemini ifade ederek, çocuklarda zekâ gelişiminin %90’lik kısmının 0-6 yaş arasında geliştiğini nicelikli ve nitelikli eğitimin önemli olduğunu, çocuklarımızın işitsel görsel ve  dokunsal zekaya sahip olabilecekleri için eğitim esnasında bunun iyi analiz edilmesini ve okul öncesi eğitim sürecinin çocuğun içinde var olan yeteneklerin gelişmesine fırsat verdiğini, oyun oynayarak yaşıtları ile iletişim kuran çocukların paylaşmayı, işbirliğini, kendi haklarını korumayı ve başkalarının haklarına saygı göstermeyi öğrendiklerini,  özellikle okul öncesi dönemde, çocuğun dil gelişimi, onun çevresiyle olan iletişim ve etkileşimini büyük ölçüde belirlediğini, çocukların anlatım gücünün arttığını, dil dağarcığının zenginleştiğini, ifade ederek okul öncesi eğitimin önemini vurguladı.

Kaymakamımız Bekir DINKIRCI okul idarecilerine, öğretmenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın