Arifiye’de Koronavirüs denetimleri sürüyor

Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İlçe Protokolüyle birlikte İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda İlçemiz Arifiye’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimleri sürdürdü. Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi 10.09.2020 tarihinde ilçemizde de “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamımız Bekir […]

 Arifiye’de Koronavirüs denetimleri sürüyor

10.09.2020 - 15:24

Güncelleme : 10.09.2020 - 17:01

Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İlçe Protokolüyle birlikte İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda İlçemiz Arifiye’de Covid-19 tedbirleri kapsamında denetimleri sürdürdü.

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi 10.09.2020 tarihinde ilçemizde de “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosuyla başlatılan denetimlere İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI , Arifiye Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU, İlçe Jandarma Komutanı Sabahattin AKTAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Taner TUNCER, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin KURBAN ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat DİLEK ile birlikte katılarak, ilçemizin farklı noktalarında denetim yaparak vatandaşları uyardılar.

Berber, tuhafiye, lokantalar vb. gibi birçok farklı işletmede denetimde bulunan İlçe Kaymakamımız Bekir DINKIRCI koronavirüsten korunma ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla denetimlerde işletme sahiplerine ve vatandaşlarımıza alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.

 Sakarya Arifiye Yüksek Hızlı Tren İstasyonunu ziyaret eden Sayın Kaymakamımız, tedbirlere dikkat çekerek yolculara ve görevlilere maske, sosyal mesafe, temizlik  uyarılarında bulunarak, hayırlı yolculuklar temennilerinde bulundu.

KaymakamDınkırcı, bu denetimlerdeki amacımızın vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları bilgilendirmek ve bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmak olduğunu da belirterek, maske,sosyal mesafe ve temizliğin önemini örneklerle açıkladı. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın