Çocukların gelişimine katkı sağlıyor

Sakarya’da kendi sınıfındaki ilk tesis olma özelliğini taşıyan ve 20 milyon TL yatırımla oluşturulan Sakarya Atlı Spor Köyü’nde (SASK) otizmli, yetim ve şehitlerin emaneti olan çocuklar için ücretsiz hippoterapi eğitimi veriliyor. Tesisin kurucusu Fatih Önsoy, “Amacımız, otizmli çocuklarımızın burada mutlu bir şekilde koşup oynadığını görmekti ve şu anda o mutluluk içerisindeyiz” dedi. 20 milyon TL […]

 Çocukların gelişimine katkı sağlıyor

12.09.2020 - 13:06

Güncelleme : 12.09.2020 - 13:06

Sakarya’da kendi sınıfındaki ilk tesis olma özelliğini taşıyan ve 20 milyon TL yatırımla oluşturulan Sakarya Atlı Spor Köyü’nde (SASK) otizmli, yetim ve şehitlerin emaneti olan çocuklar için ücretsiz hippoterapi eğitimi veriliyor.

Tesisin kurucusu Fatih Önsoy, “Amacımız, otizmli çocuklarımızın burada mutlu bir şekilde koşup oynadığını görmekti ve şu anda o mutluluk içerisindeyiz” dedi. 20 milyon TL yatırımla oluşturulan Sakarya Atlı Spor Köyü (SASK) tesisi, otizmli, yetim çocukları ve şehitlerin emaneti olan çocuklara ücretsiz eğitim veriyor. Kuruluş amacının zirvesine bu çocukları koyan işletme, Sakarya’da kendi sınıfındaki ilk tesis olma özelliğini taşıyor. Serdivan ilçesinde 100 dönümlük araziye kurulan tesiste otizmli bireyler, Sevgi Evleri’nde kalan ve şehit çocuklarına eğitmenler eşliğinde ücretsiz şekilde hippoterapi eğitimi veriliyor. Bireylerin birçok dalda gelişim gösterdiği eğitim, çocukları kendilerini konumlandırma, fiziksel farkındalık ve sosyal iletişim alanlarında da pozitif şekilde etkiliyor.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın