İlçemizde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” Denetimleri Yapıldı…

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor.  Covid-19 salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda bugün ilçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu […]

 İlçemizde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” Denetimleri Yapıldı…

01.10.2020 - 16:26

Güncelleme : 01.10.2020 - 16:26

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıyor.

 Covid-19 salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi doğrultusunda bugün ilçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile denetimler gerçekleştirildi.


Denetimlere başta İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı V. Niyat Şıkoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kuban, Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek katıldı.


Denetimlerde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi, işyerlerinin bu kurallara uyulması konularında bilgilendirmede bulunuldu.

Koronavirüsle mücadele konusunda tüm paydaşların eşgüdümle ve alınan tedbirlere herkesin uymasının önemi belirtilerek,işyerlerinin sahip olduğu özelliklere göre Sağlık Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının karar, tedbir ve önerilerine uyulmasının ne kadar önem arz ettiği  örnekleriyle denetimlerde anlatıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın