İlçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” Mottosu İle Denetimler Yapıldı..

Arifiye Kaymakamımız Bekir Dınkırcı İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda gerçekleşen 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği toplantısına katıldı. Kaymakam Dınkırcı’nın yanı sıra toplantıya Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kuban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim […]

 İlçemizde “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” Mottosu İle Denetimler Yapıldı..

17.09.2020 - 18:38

Güncelleme : 17.09.2020 - 18:38

Arifiye Kaymakamımız Bekir Dınkırcı İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda gerçekleşen 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Öncesi Okul Güvenliği toplantısına katıldı.

Kaymakam Dınkırcı’nın yanı sıra toplantıya Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kuban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazmi Erman, İlçe Müfüsü  Hasan Rahmi Düzenli, Tarım ve Orman Müdür V. Aslı Melek Başar Yavaş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut katıldı.


Toplantıda 2020-2021 eğitim öğretim döneminde okullarımızın okul içi ve okul dışı emniyet, asayiş ve trafik tedbirleri görüşüldü. Ayrıca koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında okullarımızda sağlıklı ve güvenli eğitimin önemine değinildi ve Covid-19 mücadelesi kapsamında alınacak tedbirler görüşüldü.


Eğitim toplantısı sonrası ilçemizde Covid-19 salgını ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı maske, mesafe ve temizlik konularının önemini belirterek, koronavirüsle ilgili olarak Bakanlıklar, Valilik ve Kaymakamlık genelgelerinde belirtilen hükümlerin koordine içerisinde zamanında sonuçlandırılmasını, Mahalle Denetim Ekiplerine ve Filyasyon Denetim Ekiplerine tüm Kurum ve Kuruluşlarının yardımcı olmasını istedi. 


Toplantı sonrası İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda 17 Eylül 2020 “ SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN’’ mottosu ile toplantıya katılan heyet ile birlikte ilçemizde denetimler gerçekleştirildi.

İlçemizde işyerleri denetlenerek , koronavirüsle mücadele konusunda tüm paydaşların eşgüdümle ve alınan tedbirlere herkesin uymasının önemi belirtildi

İşyerlerinin sahip olduğu özelliklere göre Sağlık Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının karar ve tedbir önerilerine harfiyle uyulmasının önemi anlatıldı.

dav
dav
dav
dav

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın