İlçemizde Virüs bulaşan okul sayısı artıyor

İlimizde 15 gün içinde 4 okulda virüs çıkması vatandaşlarda paniğe neden oluyor. Son vaka ise Arifiye’den geldi. Şehit Muhammet Safitürk Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencilerinden birinde yüz yüze eğitimle gerçekleşen kursta korona tespit edildi. DİKKAT ÇEKİYOR Bilindiği gibi 15 gün önce Camili Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bir öğretmende korona tespit edilmişti.  Daha sonra Arifiye […]

 İlçemizde Virüs bulaşan okul sayısı artıyor

06.10.2020 - 17:47

Güncelleme : 06.10.2020 - 17:47

İlimizde 15 gün içinde 4 okulda virüs çıkması vatandaşlarda paniğe neden oluyor. Son vaka ise Arifiye’den geldi. Şehit Muhammet Safitürk Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencilerinden birinde yüz yüze eğitimle gerçekleşen kursta korona tespit edildi.

DİKKAT ÇEKİYOR

Bilindiği gibi 15 gün önce Camili Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bir öğretmende korona tespit edilmişti.  Daha sonra Arifiye Üzeyir Garih Ortaokulu’nda virüs vakası ortaya çıktı. Şehrimizde 3. okul vakası ise Camili Aykut Yiğit Ortaokulu’nda yaşandı. Okul müdüründe virüs tespit edildi eğitime ara verildi.

KARANTİNA

Son vaka ise geçtiğimiz Cumartesi günü tespit edildi. Arifiye Şehit Muhammet Safitürk Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencilerinden birinde yüz yüze eğitimle gerçekleşen kursta korona tespit edildi. Öğrencilerden birinin covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle aynı sınıfta öğrenim gören 17 öğrenci ve derslerine katılım sağlayan 5 öğretmen ev karantinasına alındı.

VELİLER TEDİRGİN

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren veliler, “Her türlü önlem alındığından şüphemiz yok fakat “son 15 günde 4 okulda virüs çıkması veliler olarak bizleri endişelendirdi. Açıkçası okula gönderelim mi yoksa göndermeyelim mi diye düşünüyoruz. Söz konusu olan çocuklarımızın sağlığı. Eğer bu konuda eksiklikler varsa bir an önce giderilmeli” diye tepki gösterdiler.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın