Kaymakam Dınkırcı Mollaköy ve Türkçaybaşı Mahallerinde İncelemelerde Bulundu

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Mollaköy ve Türkçaybaşı Mahallellerinde tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’ya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Ziraat Mühendisi Ahmet Demir, Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat, Mollaköy Muhtarı Akif Baydere ve vatandaşlar eşlik etti. Kaymakam Bekir Dınkırcı, her çeşit mısır üretiminin önemli olduğunu özellikle  mısır sılajının hayvanların et ve süt […]

 Kaymakam Dınkırcı Mollaköy ve Türkçaybaşı Mahallerinde  İncelemelerde Bulundu

08.10.2021 - 21:00

Güncelleme : 08.10.2021 - 21:00

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Mollaköy ve Türkçaybaşı Mahallellerinde tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.


Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’ya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Ziraat Mühendisi Ahmet Demir, Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat, Mollaköy Muhtarı Akif Baydere ve vatandaşlar eşlik etti.


Kaymakam Bekir Dınkırcı, her çeşit mısır üretiminin önemli olduğunu özellikle  mısır sılajının hayvanların et ve süt verimini ciddi anlamda artırdığını bu nedenle anne sütü çocuk için ne ise hayvan için mısır sılajının aynı olduğunu belirterek, çiftçilerimizin hazırladıkları yem bitkileriyle hayvanların hem kışlık yem ihtiyacını karşılayacak hem de ülkemizin ve ilçemizin ekonomisinin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacağını söyleyerek, bu konuda  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri ile iletişim ve işbirliği halinde olmalarının fayda sağlayacağını ifade etmişlerdir.
Çiftçilerimizin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, mısır tarlasındaki hasattan sonra karnabahar, ıspanak ve ceviz bahçelerinde akabinde;Türkçaybaşı Mahallesindeki kivi bahçeleri ile Yalçın Kula’ya ait örtü altı sebzeciliği alanlarında incelemelerde bulundu.

Çiftçilerimizden bilgi alan Dınkırcı;Özellikle tarımsal verimlilikte toprak tahlili, tarım sigortası, modern sulama teknikleri ve üretim alanlarındaki optimum ölçeğin önemini örnekleriyle açıklayarak, Arifiye İlçemizde örtü altı sebzeciliği başta olmak üzere kivi, ceviz ve trabzon hurması yetiştiriciliğinin bölgenin iklim ve Pazar koşullarına uygun olduğunu ifade ederek; Ziraat Odası Temsilcisi Ali Bat’a ve diğer çiftçilerimize gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür edip, çalışmalarında başarılar diledi.      

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın