Kaymakamımızın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesajı…

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesajı… Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, ulu önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 82.  Yıldönümünde özlemle ve rahmetle anıyoruz. Milletimizin yetiştirdiği nadide değerlerden biri olan Atatürk’ü gerek tarih sahnesinde gerekse de toplum vicdanında değerli kılan onun milletine olan inancıdır. Öyle ki o, bu inanç doğrultusunda […]

 Kaymakamımızın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesajı…

10.11.2020 - 10:54

Güncelleme : 10.11.2020 - 10:54

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesajı…

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, ulu önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 82.  Yıldönümünde özlemle ve rahmetle anıyoruz.
Milletimizin yetiştirdiği nadide değerlerden biri olan Atatürk’ü gerek tarih sahnesinde gerekse de toplum vicdanında değerli kılan onun milletine olan inancıdır. Öyle ki o, bu inanç doğrultusunda milletiyle beraber yedi düvele karşı durmuş ve tarihte eşine az rastlanır kahramanlık hikâyeleriyle dolu bir savaşın eşsiz lideri olmuştur.
O, ümitlerin tükendiği bir dönemde Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinden, Cumhuriyet’in ilanına kadar hep milletinin gücüyle hareket etmiştir. Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  silah arkadaşlarına borçluyuz.
10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti; ekonomisi, sanayisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  ve onun silah arkadaşlarını, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimize bir kez daha rahmetle ve şükranla  anıyor, saygılarımı sunuyorum.  
                                                                                                                                             Bekir DINKIRCI
                                                                                                                                            Arifiye Kaymakamı    

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın