Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti. Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi AKOM’da gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Merkez Valisi Enver Salihoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, MARKA […]

 Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

10.07.2019 - 10:51

Güncelleme : 10.07.2019 - 10:51

Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti.

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi AKOM’da gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Merkez Valisi Enver Salihoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Bürokratları, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Festival Koordinatörü H. Remzi Adıyaman ve festival komitesi üyeleri yer aldı.
Bu yıl 19-22 Eylül tarihleri arasında Sapanca İlçesinde bulunan Kırkpınar Sahilinde kapılarını açacak olan festivalin, gelecek yıldan itibaren fuar olarak yapılması ve alandaki çalışmalar ile düzenlemeler üzerine katılımcılar görüşlerini bildirirken, üreticiler de fikirlerini beyan ettiler.
Toplantıda Sakarya’nın, fidancılık ve özellikle Dış Mekân Süs Bitkiciliği alanında İlimizi lokomotif haline getirip verimliliği arttıracağını düşündükleri Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş’yi Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kuracaklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, bu sayede bitki standartlarını yükselterek nitelikli bitkilerin temini ve pazarlanmasının sağlanacağını belirtirken, Büyükşehir Bürokratları da konuya ilişkin detaylı bir sunum yaptılar.
Toplantıda festivale dair yetkili ve temsilciler ile istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Festivalin bu yıldan sonra fuara dönüştürülmesi için öncelikle altyapıdaki eksikliklerin tespit edilip giderilmesi ve bir fikir birliğinin oluşması gerekmektedir. Geçen yıldan daha iyi bir ortamda festivalin gerçekleştirilmesi ve ziyaretçilerin alanı daha iyi kullanabilmesi için önemli adımlar atılması kanaatindeyim. Ayrıca bu alanın 12 ay değişik etkinliklere ev sahipliği yapılabilmesi hem İlimiz hem de Sapanca İlçemiz açısından çok yarar sağlayacaktır. Üreticilerimizin bu konudaki fikirleri de bizim için çok önemlidir” diye konuştu.
Yurtiçi ve yurtdışından birçok tedarikçi ile tüketiciyi bir araya getiren Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin bu yıl daha da verimli geçeceğine inandığını belirterek, herkese çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın