SAĞLIKTA SAKARYA’NIN DURUMU İYİ DEĞİL!

Sakarya Halk Gazetesi Köşe yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı… SAĞLIKTA SAKARYA’NIN DURUMU İYİ DEĞİL! Yukarıda ki başlık Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’den… İlgili Haber ‘Sağlık ordumuza, kurallara uyarak destek olun.’ 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü buluşmasında Vali Ahmet Hamdi Nayir Sakarya’yı anlatırken sıkıntılı olan alanlarımızdan birisinin de sağlık olduğunu belirtmiş.  Vali Nayir sağlık […]

 SAĞLIKTA SAKARYA’NIN DURUMU İYİ DEĞİL!

13.01.2020 - 15:04

Güncelleme : 13.01.2020 - 15:04

Sakarya Halk Gazetesi Köşe yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşesinde yayınlanan yazısı…

SAĞLIKTA SAKARYA’NIN DURUMU İYİ DEĞİL!

Yukarıda ki başlık Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’den…

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü buluşmasında Vali Ahmet Hamdi Nayir Sakarya’yı anlatırken sıkıntılı olan alanlarımızdan birisinin de sağlık olduğunu belirtmiş.

 Vali Nayir sağlık konusunda ‘’Maalesef hasta yatağı sayısı olarak baktığımızda; sağlıkta Sakarya’mızın durumu çok iyi değil. 10 bin kişiye düşen yatak Türkiye ortalamasında 28 yatak olmasına rağmen bizde 19 yatağa tekabül ediyor dolayısıyla yeni binalara, yeni sağlık tesislerine ihtiyacımız var, onların da arayışlarını sürdürmeye çalışıyoruz. 1 milyon nüfusumuz var ama 1, 2 ve 3’üncü basamak sağlık kuruluşlarımıza 1 yıl içerisinde 2019 yılı içerisinde 10 milyonun üzerinde bir başvuru var. Yani her birimiz aşağı yukarı 10’ar kere bir sağlık kuruluna başvurmuş gibi işlem yapılmış. 1’inci basamak sağlık kuruluşlarımıza 4 milyon 16 bin kişi, 2 ve 3’üncü basamak sağlık kuruluşlarımıza da 6 milyon 14 bin kişi başvurmuşlar, oradan hizmet almaya çalışmışlar. Aynı şekilde acil hizmetlerimizi yürütmüşüz; 95 bin 262 acil başvuru gelmiş, 112 diye tabir ettiğimiz ambulans talebi, doktor talebi gelmiş, bunlara da hizmet vermeye çalışmışız. Yüzde 97’lik bir aşılama oranıyla da iyi bir yerde hizmetlerimizi götürmeye çalışıyoruz” demiş.

Sağlık alanında ki sıkıntılarımızın ne olduğu belli?

1000 Yataklı hastane bekleniyor…

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bitti, bitiyor deniyor, hala beklemede. Mevcut hizmet yerinin durumu ise içler acısı durumda.

Yatak sıkıntısı hakeza…

Yoğun bakım ve Acil’de yaşanan sıkıntılar…

Arifiye TOYOTASA Hastanesinin durumu…

Siyaset ise bu konuda yeni müjde vermenin peşinde…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bin yataklı hastanenin bu yıl temelinin atılacağının müjdesini vermiş…

Müjdeler senin olsun Sakarya…

İRAN’IN İNTİKAMI!

İran bu…

Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra İran intikam yeminleri ederken, rejimi güçlendirme adına şehir, şehir gezdirilen cenazenin defni sırasında çıkan izdihamda bir insanın intikamını alacağım derken,80 vatandaşının  daha hayatını  kaybettirdi.

Cenaze defninin hemen sonrası Irak’ta bulunan ABD askerlerinin bulunduğu Ayn el Esad üssüne füze saldırısında bulunarak 80 ABD askerini öldürdüğünü söyledi, o da boş çıktı!

Ukrayna Havayollarına ait uçak düşürülerek 180 kişinin yaşamına son verildi.

Baştan kabul etmese de İran “yanlışlıkla” düşürdüğünü itiraf etmek zorunda kaldı.

Bu mu intikam almak?

İran döktüğü binlerce masum Müslüman insanın kanında boğulmaya mahkûm görünüyor.

Bugüne kadar yaptığı o meydan okumalar ise havanda su döğmekten başka bir şey değil.

MHP ARİFİYE’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Uzun bir dönemden beri MHP Arifiye İlçe Başkanı olarak görev yapan, yaptığı çalışmalar ile MHP Arifiye ’ye yeni bir heyecan katan Murat Yördan’ın yerine genel merkez tarafından yapılan atama ile Ferid Şekerli atandı.

Arifiye ’de Cumhur ittifakı adına aday çıkmasaydı Murat Yördan’ın ilçe başkanlığında Ferid Şekerli’nin MHP Arifiye ’den başkan adayı olma ihtimali yüksekti.

Genel Merkezden yapılan görev değişimi ile Ferid Şekerli bayrağı devraldı.

Geçtiğimiz günde İlçe teşkilat binasında düzenlenen toplantıda Murat Yördan’a görev süresince yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Murat Yördan Arifiye ‘de bayrağı yeniden diriltme adına güzel izler bıraktı.

Ferid Şekerli kardeşimizde bu bayrağı daha da yükseltecektir.

Eski Başkana Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni Başkana da görevinin hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum.

Kaynak ve yazının tamamı

http://www.sakaryahalk.com/m-saglikta-sakarya-nin-durumu-iyi-degil-4479.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın