Yeniden Refah Partisi’nden Önemli Çağrı

Yeniden Refah Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı, son zamanlarda Orhan Gazi Caddesi üzerinde meydana gelen ve önemli kayıplarla neticelenen trafik kazalarına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında konuyla ilgili olan yetkili mercilere dilekçe ile başvuru yapıldığı da kaydedilirken, kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen unsurların bir an önce kaldırılması talebi, ısrarla yinelendi. İşte o açıklama; “ORHAN GAZİ […]

 Yeniden Refah Partisi’nden Önemli Çağrı

18.01.2023 - 17:47

Güncelleme : 18.01.2023 - 17:47

Yeniden Refah Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı, son zamanlarda Orhan Gazi Caddesi üzerinde meydana gelen ve önemli kayıplarla neticelenen trafik kazalarına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında konuyla ilgili olan yetkili mercilere dilekçe ile başvuru yapıldığı da kaydedilirken, kazaya sebebiyet verdiği iddia edilen unsurların bir an önce kaldırılması talebi, ısrarla yinelendi.

İşte o açıklama;

“ORHAN GAZİ CADDESİ’NDEKİ İHMALİ SONA ERDİRİN, AKAN KAN VE VERİLEN KAYIPLAR SON BULSUN!

Orhan Gazi Caddesi’ne, akla zarar ve mantığa ziyan bir esasla konuşlandırılan bir durak ve bir yaya geçidi, sık sık tekrar eden maddi hasarlı ya da geri dönüşü olmayan ölümlere sebebiyet veriyor… Yeniden Refah Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı olarak hem bu mantıksızlığın hem de ölüm ve kazaların son bulmasını istiyoruz!

Şehre giriş-çıkış noktasında bulunan yaya geçidi (Modern Sanayi Kavşağı olarak tabir edilen mevki) işlevini yerine getirememektedir. Mevcut yolun eğimiyle beraber, araç sürücülerinin psikolojik olarak ‘şehir dışı’ algısıyla hızlarını artırdığı bir nokta olan bölgede, araçlar kimi zaman güçlükle durabilse bile çeşitli maddi hasarlı kazalar, bunun da yanı sıra geri dönüşü olmayan kimi kayıpların verildiğini üzülerek kamuoyuna bildiriyoruz.  Basit bir ihmal yüzünden canların yandığı bu hatadan, bir an önce dönülmelidir.

Bu bağlamda Yeniden Refah Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı olarak bölgede yaya üst geçidi yapılmasını ve araçların süratlenmesini önlemek suretiyle çeşitli önlemler alınmasını, ilgili kurumlara dilekçe vererek bildirdik. Konunun takipçisi olacağımızı da bu şekilde ilan ediyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın